Nástupce Passatu poodhalován. Debut nového Volkswagenu ID.7 se blíží

Přidat na Seznam.cz

Na začátku roku 2023 nám Volkswagen představil svůj nejnovější model ID – ID.7. Navzdory maskovaným livrejím jsme zjistili, jak bude zvenku vypadat exteriér konkurenta Tesly Model 3, a nyní nám VW umožnil nahlédnout i do interiéru.

Model ID.7 bude uveden na trh ještě letos a VW potvrdil, že bude vybaven obrovským 15palcovým dotykovým displejem informačního a zábavního systému. O tři palce větším než ten, který je nabízen v SUV ID.4. ID.7 navíc dostane první „chytré výdechy vzduchu“ od VW, které aktivují klimatizaci ještě před nástupem cestujících.

Zdá se, že Volkswagen vzal na vědomí také kritiku týkající se funkčnosti klimatizace. V modelu ID.7 bude systém ovládání klimatizace vždy viditelný na dotykovém displeji, ačkoli teplotu lze ovládat také pomocí podsvícených dotykových posuvníků.

Kvůli větší velikosti displeje infotainmentu byly výdechy ventilace v modelu ID.7 přemístěny (ve srovnání s modelem ID.4) a displej řidiče je nyní menší a je umístěn v jedné rovině s výklenkem v palubní desce. Volant byl také mírně přepracován oproti volantu, který se nachází v ostatních vozech VW ID. Do letošního modernizovaného modelu ID.3 by mohla proniknout velká část technologií z modelu ID.7.

Interiér Volkswagenu ID.7 10

Volkswagen již dříve nastínil některé klíčové technické detaily tohoto šestého člena rodiny ID. Zaprvé, ID.7 má mít udávaný dojezd 700 km. Značka uvádí, že účinná aerodynamika pomáhá snížit koeficient odporu vzduchu, a tím zvýšit dojezd, ale zatím není známo, zda tento údaj znamená, že ID.7 bude vybaven současnou největší 77kWh (použitelnou) baterií VW, nebo zda bude u nového modelu posílena.

S délkou 4,94 m, šířkou 1,86 m a výškou 1,53 m je ID.7 delší, širší a vyšší než Model 3. Oba vozy se však utkají až v okamžiku, kdy se ID.7 začne prodávat koncem tohoto roku. Rozvor náprav ID.7 je také delší než u Modelu 3 a měří 2,97 metru.

V rámci svého představení na lednovém veletrhu CES vyvinul Volkswagen elektroluminiscenční polep podobný chameleonovi, který mění barvu. Tvoří jej design QR kódu, který obsahuje 22 samostatných ovladatelných oblastí laku; design se skládá ze 40 vrstev laku, které váží přibližně 70 kg.

ID.7 bude plně odhalen později v tomto roce, přičemž veškeré technické detaily a specifikace budou uvedeny při odhalení vozu.

Zdroj: AutoExpress