Jaké elektrické skútry byly v roce 2021 nejlepší?

Přidat na Seznam.cz

Nabídka 100% elektrických skútrů se rozšiřuje. Vybrali jsme nejzajímavější elektrické skútry z roce 2021 podle ceny, rychlosti a potěšení z jízdy.

100% elektrické koloběžky se stále častěji objevují na silnicích velkých, středních i malých měst a reagují na novou a rostoucí potřebu alternativ k vozidlům s vysokými emisemi CO2. Zejména pandemie koronaviru přiměla mnoho obyvatel měst opustit metro a hledat alternativní řešení mobility. Kdysi byla většina elektrických dvoukolových a tříkolových vozítek na trhu k dispozici jednotlivcům a jejich objem nepřesahoval 50 cm3 spalovacího motoru.

Nyní se nabídka zvětšila a k dispozici jsou jak malé modely s dlouhým dojezdem (díky dvěma bateriím), tak větší, které se spoléhají na velké baterie nebo se dokonce nabíjejí pouze prostřednictvím zásuvky. Chcete-li si vybrat ten správný elektrický skútr, doporučujeme se zaměřit na cenu, rychlost vozidla a výdrž baterie. V závislosti na výkonu motoru a baterií se liší i ceny. Kromě toho připomínáme, že je možné požádat o vyzkoušení před nákupem, takže neváhejte kontaktovat prodejce.

Super Soco Cu-x: reference, která dobře stárne

Super Soco Cu-x je nejoblíbenějším skútrem první poloviny roku 2019, ale co se týče motocyklů, značka si fanoušky získala také svým ekvivalentem TC Max 125. Zatím jen málo z nich dosáhlo její úrovně. Je malá a snadno ovladatelná, lehká a má mnoho vlastností, které z ní dělají nejlepší městský elektrický skútr.

Autonomie je na městskou dvoukolku velmi dobrá, zrychlení je dostatečné, abyste se necítili v nebezpečí na semaforech a jeho baterie má tu dobrou vlastnost, že je přenosná. Cena začíná na 44 790 Kč.

Maximální rychlost: 50 km/h
Dojezd: 60-70 km
Plné nabití: 8 hodin
Spolujezdec na zadním sedadle: ano

NIU M+

Skútr Niu M+ je ta, kterou nejspíš potkáte na silnici. Je velmi oblíbená a spojuje v sobě velmi dobré argumenty, jako je její lehkost (65 kg) a sportovní vzhled. Tři režimy zrychlení a rychlosti jsou k dispozici, ale první režim, který je omezen na 18 km/h, budete používat. Jeho baterie je o něco těžší, sedadlo je zkroucené a zadní kolo má tendenci prokluzovat při brzdění na suchu. Jeho cena začíná na 49 990 Kč.

Maximální rychlost: 48-49 km/h
Dojezd: 75-80 km
Plné nabití: 6 hodin
Spolujezdec na zadním sedadle : ano

Unu 2021

Pokud máte rádi především styl a jste ochotni za něj zaplatit, pak je nový skútr berlínské značky Unu určen právě vám. Kromě vzhledu, který z něj dělá nejkrásnější elektrický skútr na českém trhu, má i několik cenných inovací, například odnímatelné baterie, které se nabíjejí na blocích, což vám umožní obejít se bez těžkopádných kabelů. Unu je však opravdu drahý. Zaplatíte za něj kolem 100 000 Kč.

Maximální rychlost: 45 km/h
Autonomie: 40 až 45 km na jednu baterii, 80 km na dvě baterie.
Plné nabití: 7 hodin
Spolujezdec na zadním sedadle : ano

Rider Ng

Rider Ng má mnoho předností, které mu umožňují stát se jedním z referenčních modelů na trhu elektrických skútrů, a to díky motoru o výkonu minimálně 8 000W a baterii o kapacitě 10 kWh. Jeho předností je jak rekordní dojezd (počítejte s téměř 200 km na jedno nabití), tak stabilita při zrychlování.

Jeho slabinou je absence vyměnitelné baterie, což znamená, že k dobíjení skútru je třeba mít přístupnou zásuvku.

Maximální rychlost: 125 km/h
Dojezd: více než 180 km
Plné nabití: 6h30min
Spolujezdec na zadním sedadle : ano

Rider 5000

Je to jeden z našich favoritů v kategorii 125. S Rider 5000 je radost jezdit a zároveň je to jeden z mála elektrických skútrů, který kombinuje rychlost a styl. Jede až 90 km/h (jeho silná stránka), ale jeho baterie sotva vydrží déle než den, pokud se pohybujete na úsecích silnic s rychlostí nad 50 km/h (jeho slabá stránka). Navíc má zmíněná vyjímatelná baterie hmotnost téměř 18 kg, což je velmi těžké na přenášení. Pokud máte garáž nebo sklep, můžete jej zapojit přímo do zásuvky 220 V.

Maximální rychlost: 90 km/h
Dojezd: 60 km
Plné nabití: 6-8 hodin
Spolujezdec vzadu: ano