Italové potopili generálního ředitele Fiatu v kádi s barvou za volantem nového modelu 600e. Je za tím poselství. Fiat chce barevnější vozy

Přidat na Seznam.cz

Od minulého týdne jsme čekali na další podrobnosti o novém crossoveru Fiat 600, který má ve výrobní řadě značky nahradit model 500X. Automobilka auto totiž zatím oficiálně neodhalila. V krátkém videu nezveřejnila žádné technické specifikace.

Jestli něco novému Fiatu 600 nehrozí, pak je to normální premiéra. Italové se prostě rozhodli udělat z premiéry auta pouliční podívanou, jakou svět ještě neviděl. A čistě pragmaticky musíme uznat, že se jim to svým způsobem povedlo.

Nejprve nám ukázali novou šestistovku, jak projíždí ulicemi Říma přímo pod nejslavnější vatikánskou katedrálou, a o samotném autě neřekli ani slovo a neváhali namočit auto do oranžové barvy.

Generální ředitel Olivier Francois usedl za volant sám a dobrovolně, pochopitelně s cílem ukázat, že Fiat dělá marketing jinak než zbytek automobilového světa.

Pokud vás zajímá, proč právě v barvě, a navíc tak výrazné, nehledejte za tím složité vysvětlení. Automobilka naznačuje, že chce na silnice přinést nejen trochu optimismu, ale také veselejší lakování.

Fiat říká, že „Itálie byla vždy zemí světla, umění, krásy a kouzelných barev“, a má pravdu v tom, že v posledních letech nechávají prodejci vozy (v podstatě bez ohledu na značku) v nevýrazné stříbrné, bílé, černé, a když už má nějaký model jinou barvu, tak většinou v tmavém, ponurém odstínu.

Italská značka to údajně hodlá změnit.

Zdroj: redakce, TopGear