Bernie Ecclestone se tvrdě opřel do Hamiltona. Co o něm řekl?

Přidat na Seznam.cz

Je pravda, že Lewis Hamilton neprožil nejlepší start do sezony F1. Ale navzdory dvěma pódiím v roce 2022 má bývalý šéf F1 Bernie Ecclestone o Britově dosavadním výkonu docela krutá slova…

Bývalý šéf F1, který stál v čele F1 téměř 40 let, řekl: „Nemyslím si, že se snaží, nebo ano? Řekněme to jinak. Zdá se, že Lewisovi nevadí, že prohrává. To mu není podobné. Má soutěživou povahu – ale na můj vkus bere prohru trochu lehce.“

Před Velkou cenou Velké Británie se Hamilton nachází na hranici své nejdelší série bez vítězství v F1, naposledy stál na nejvyšším stupni vítězů loni v Džiddě.

Podle Eccelstonea začíná mít Toto Wolff „trochu dost“ Hamiltonovy nevýkonnosti a myslí si, že by Brit mohl tým nakonec opustit ještě před koncem smlouvy v roce 2023.

Sedminásobný mistr světa je v současné době na šestém místě v pořadí jezdců, 34 bodů za svým týmovým kolegou Georgem Russellem. Russell je v letošní sezóně jedním z nejkonzistentnějších jezdců na startovním roštu, když v každém závodě této sezóny skončil v první pětce.

„Nemyslel jsem si, že je Russell tak dobrý, ale odvedl vynikající práci,“ řekl Eccelstone.

„Jsem překvapen. Nebo je to případ toho, že Lewis odvádí špatnou práci? Od obojího trochu. Nemyslím si, že by Hamilton Georgovi aktivně pomáhal. Nemyslím si, že by dělal cokoli. Nemyslím si, že se o to příliš stará. Není připraven vynaložit takové úsilí, aby vyhrál, jako to udělal on,“ dodal.

Zdroj: wtf1.com