V Mnichově se představil nový Renault Scenic E-Tech

Přidat na Seznam.cz

Na výstavě IAA v Mnichově se odehrála premiéra nového Renaultu Scenic E – Tech. Ten se tu představil spolu s novinkou modelem Rafale, který májí pohánět jak spalovací agregáty, tak i plug-in hybridní pohon. Hlavním tahákem byl ale nový Scenic.

Nový Scenic E-Tech elektrický, navržený pro rodiny, přizpůsobený jejich potřebě cestovat svobodně a v naprostém bezpečí. Je dokonale v souladu se strategickým plánem Renaulution, neboť kombinuje elektrickou modernu, užitečné a intuitivní technologie a udržitelnější design. Stává se prvním sériovým vozem, který ztělesňuje ambice skupiny Renault stát se automobilkou nové generace sloužící ke správnému přechodu k čisté mobilitě a udržitelnosti. Ztělesňuje tak strategii udržitelného rozvoje prostřednictvím tří pilířů: životního prostředí, bezpečnosti a inkluze, jak uvádí Renault.cz na svém webu.

Nový Scenic má nabízet dva tipy pohonného ústrojí, a to agregát s výkonem 170 koňských sil, který bude čerpat energii z baterie s kapacitou 60 kWh, nebo si zájemci boudou moci připlatit za větší baterii, která bude zároveň největší baterií použitou u elektromobilů značky Renault a to s kapacitou 87 kWh. Ta má zajistit dojezd 620 kilometrů v režimu WLTP.

Zdroj: Renault.cz