Utajované snímky hybridního Lamborghini zveřejněny ještě před odhalením

Přidat na Seznam.cz

Na internetu se objevily dosud nejodhalenější fotografie hybridní náhrady za supersportovní Lamborghini Aventador V12, který se představí v nadcházejících týdnech. Nový model se nejspíše bude jmenovat Lamborghini Revuelto 2023, což uniklo ještě před jeho odhalením, které se uskuteční koncem příštího měsíce.

Snímky, které byly zveřejněny na sociálních sítích ukazují něco, co vypadá jako digitální 3D ilustrace nového Lamborghini v jeho finální podobě bez maskování.

Styl nového vozu kombinuje velikost a proporce odcházejícího modelu Aventador s designovými prvky novějších Lamborghini, včetně sériového vozu Sian z roku 2019 a konceptu Terzo Millenio z roku 2017.

Vůz nese nejnovější signatury předních a zadních světel Lamborghini ve tvaru písmene Y, jak je známe z obou výše zmíněných vozů, a dvojici odvážných výfuků se dvěma koncovkami.


Lamborghini již dříve potvrdilo, že jeho nový vlajkový supersport bude poháněn zcela novým zážehovým motorem V12 bez turbodmychadla v kombinaci s plug-in hybridním systémem.

Očekává se, že výkon bude odpovídat nebo bude vyšší než 574 kW posledního Aventadoru Ultimae LP770-4 a zlepší jeho čas 0-100 km/h za 2,9 sekundy a maximální rychlost 350 km/h.

Zprávy o ochranných známkách naznačují, že nové Lamborghini V12 by se mohlo jmenovat Revuelto, což v překladu znamená „neukázněný“, jak uvádí web EVO.

Nový hybridní supersport Lamborghini V12 by měl být představen do konce března 2023.

Představuje začátek přechodu na elektrifikovaný pohon pro Lamborghini, které plánuje do konce roku 2024 přijmout pouze hybridní modelovou řadu – včetně nástupce menšího Huracanu a plug-in hybridního SUV Urus – před svým prvním elektromobilem, který má být vyroben v roce 2028.

Zdroj: evo.co.uk, redakce