Tesla Model X Plaid vs 992 Porsche Turbo S. Které auto je rychlejší?

Přidat na Seznam.cz

Nyní, když počáteční humbuk kolem Modelu S Plaid společnosti Tesla poněkud opadl, je pravděpodobně čas, aby se nadšenci i odpůrci zaměřili na trochu jiný elektromobil. A začali polemizovat znovu, píše server Auto Evolution.

Ačkoli to mnoho lidí nadále ignoruje, tvrdá realita ukazuje, že dlouho ohlašovaná a očekávaná revoluce v oblasti elektromobilů je konečně tady. Ať už se jim to líbí nebo ne, některá vozidla jsou nyní tichá, zatížená (někdy) masivními akumulátory a často schopná neuvěřitelných výkonnostních úspěchů.

Jít příkladem je samozřejmě vždycky těžké a přitáhne to spoustu nežádoucí pozornosti, takže se nemůžeme divit, že Tesla byla obviněna z více prohřešků, než ve skutečnosti udělala. Kromě diskusí o tom, jak si hlavní představitelé vedou v podnikání s elektromobily, si někteří majitelé chtějí své nové Tesly X Plaid prostě užít mimo jiné na závodní dráze.

Jistě, vzhledem k úrovni rozruchu, který vyvolalo pár závodů na 400 metrů v sekci komentářů, by si člověk představoval, že se diskutuje o rozumném životě nalezeném v jeskyních na Marsu. Ale ne, jen si navzájem házeli klacky pod nohy. Mimochodem, mohli bychom se všichni dohodnout a užívat si ty divoké potyčky v komentářích bez házení „bláta a kamení“ pokaždé, když se Tesla setká s Porsche?

Člověk, který stojí za kanálem Drag Racing and Car Stuff na YouTube, ukazuje závod, který se stal tradiční teprve nedávno. Odehrál se na závodním okruhu Palm Beach International Raceway v Jupiteru na Floridě a bílá Tesla Model X Plaid se v ní dvakrát utkala s černým Porsche 911 Turbo S poslední.

Vzhledem k tomu, že obě vozidla se nyní zdají být ve skladovacím stavu, existuje jen jeden možný výsledek: Tesla Plaid poráží Turbo S s velkým náskokem (9,77 s oproti 10,53 s a 9,78 s oproti 10,58 s).

Zdroj: autoevolution.com