Tento návod se týká i nových vozů. Pět způsobů, jak zabránit korozi na autě

Přidat na Seznam.cz

Máte na autě rez? Kromě toho, že je to ošklivé, se to ve skutečnosti může podepsat nejen na vzhledu vašeho vozu. Koroze může narušovat konstrukci, a pokud se dostane do motorového prostoru, může dokonce způsobit problémy s výkonem, píše web Toyota.

Umyjte své auto

Zní to jednoduše, ale mytí vašeho vozu může mít velký význam. Zbavení se špíny je důležité – špína sice sama o sobě rez nezpůsobuje, ale poškozuje ochrannou vrstvu bezbarvého laku a laku vašeho vozu a usnadňuje pronikání rzi. Je třeba umýt nejen exteriér, ale také podvozek vozu, včetně podběhů kol.

Dávejte pozor na svůj lak

Začíná se vám odlupovat bezbarvý lak? Odlupuje se nebo už se loupe? Lak poskytuje ochranu proti korozi. V okamžiku, kdy je lak poškozen, otevíráte svůj vůz přírodním živlům, konkrétně vodě, a může se začít tvořit rez.

Opláchněte svůj vůz v zimě

Sůl ze silnic může vašemu vozu způsobit škody, poškodit ho a vytvořit místa pro vznik rzi. Proto je důležité auto v zimě umýt, i když se to zdá zbytečné. Alespoň jednou týdně své vozidlo opláchněte, abyste odstranili nánosy soli a snížili opotřebení!

Voskujte svůj vůz alespoň dvakrát ročně

Vosk udržuje váš lak v novém vzhledu a následně udržuje tuto ochrannou bariéru. Pomáhá také zabránit vyblednutí barvy laku proti škodlivému UV záření, takže se ujistěte, že nanesete pořádnou vrstvu alespoň dvakrát ročně.

Udržujte interiér v čistotě

Například vylijete nápoj na interiér svého vozu a nevytřete přebytečnou tekutinu. Ta se vsákne do koberce na podlaze a pak narazí na kov. V tomto případě se může objevit rez a vy si to možná ani neuvědomíte, dokud nebude pozdě. Ujistěte se, že jste rozlitou tekutinu okamžitě uklidili!

Zdroj: toyotaofnorthcharlotte.com