Těchto aut se v Česku zbavíte nejrychleji. Kupodivu vede Dacia

Přidat na Seznam.cz

Ať chceme, nebo ne, většinou každý vůz jednou prodáme. Proto je dobré podívat se na žebříček ojetých vozů, které prodáte nejrychleji, a také těch, jejichž prodej obvykle trvá nejdéle. Vyhnete se tak nepříjemným překvapením v budoucnu. Dostaly se nám do rukou statistiky pokrývající evropský trh, konkrétně země jako Česká republika, Polsko a Maďarsko.

Hledáte nejlepší vůz ke koupi? Chcete vědět, který vůz se vyplatí koupit? Existuje mnoho parametrů a hledisek, které je třeba zvážit. Mnohé z nich jsou navíc velmi individuální. Jeden je však důležitý snad pro všechny motoristy: protože budeme chtít v budoucnu prodat starý vůz co nejrychleji, abychom měli co nejméně starostí, co nejméně prohlídek a podobně, vyplatí se podívat na žebříček vozů, které se obecně prodávají nejrychleji.

Níže vám přinášíme takovou statistiku, kterou zpracovala společnost Carvertical a která zahrnuje sousední země, včetně Slovenska, Polska a Maďarska. V České republice se na předních místech umístili například následující modely (v pořadí od prvního místa). Průměrná doba prodeje vozu Dacia Dokker byla 25 dní, Toyota Aygo se prodala přibližně za 30 dní.

Zajímavé je například to, že žádnou z TOP 5 pozic v ČR neobsadil žádný z modelů mladoboleslavské Škody, resp. jejího mateřského koncernu. Pro srovnání, jiná situace je ve Velké Británii, kde Škoda obsadila první dvě příčky (modely Kodiaq a Karoq) a třetí připadla Volkswagenu (Touareg). Rekordmanem žebříčku je Honda HR-V, která se v Litvě prodá v průměru za 12,5 dne.

Zdroj: redakce, CarVertical