Supersport na rozloučenou? Alfa Romeo údajně pracuje na limitovaném modelu, pak přejde na elektřinu

Přidat na Seznam.cz

Bylo to v červnu 2018, kdy Alfa Romeo oznámila triumfální návrat modelů GTV a 8C, ale nedlouho poté byly oba vozy bohužel zrušeny. Než se však Alfa Romeo v tomto desetiletí stane čistě elektrickou značkou, její fanoušci se pravděpodobně dočkají ještě speciálního sportovního modelu, jak informuje server Motor1.

Vrátíme-li se ještě k chystaným vozům z roku 2018, GTV mělo být čtyřmístné kupé s rozložením hmotnosti 50:50, pohonem všech čtyř kol (s vektorováním točivého momentu) a výkonem přes 600 koní. Ještě zajímavější dvoumístné 8C mělo být kupé s motorem uprostřed, monokokovým podvozkem z uhlíkových vláken a elektromotorem pohánějícím přední nápravu.

Alfa Romeo tehdy uváděla, že tento supersport bude mít kombinovaný výkon přes 700 koní, který umožní zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než tři sekundy. Obě verze však byly zrušeny dříve, než spatřily světlo světa, a místo nich jsme se dočkali pouze modelů Giulia GTA/GTAm.

Nicméně, zpátky do současnosti. V nedávném rozhovoru pro britský Autocar šéf automobilky Jean-Philippe Imparato uvedl, že do schválení výroby zakázkového výkonného stroje zbývají měsíce. V ideálním případě by mohlo dojít k veřejnému oznámení již v březnu roku 2023. Britský magazín spekuluje, že by se mohlo jednat o hypersport s cenovkou výrazně přesahující šestimístnou částku.

Podrobnosti o vozidle jsou zahaleny tajemstvím, takže nezbývá než se na to podívat logicky. Zdá se velmi nepravděpodobné, že by mateřská společnost Alfy Romeo, Stellantis, investovala do nového spalovacího motoru s velkým objemem pro model, který by byl vyráběn v omezené sérii. Místo toho by mohl být použit 2,9litrový benzínový šestiválec s dvěma turbodmychadly z modelů Giulia a Stelvio Quadrifoglio, a to ideálně umístěný za sedadly.

V sedanech s označením GTA dosahuje výkonu 540 koní a točivého momentu 442 Nm. Není jasné, zda je zde ještě prostor pro vyšší výkon a zda se uvažuje o přidání elektromotoru. Zdálo se, že hybridní pohonné ústrojí je plánem pro nešťastné oživení modelu 8C, ale to bylo před několika lety.

Bez ohledu na to, co jej bude pohánět, nadšence jistě potěší, že Alfa Romeo plánuje ještě pořádné auto se spalovacím motorem. Nový model má všechny předpoklady stát se okamžitě klasikou, protože v nevyhnutelné éře elektromobilů už žádný podobný vůz nevznikne.

Zdroj: motor1.com