Skutečné monstrum. Společnost Continental uvádí na trh novou pneumatiku LD-Master pro stavebnictví a kamenolomy

Přidat na Seznam.cz

Hladká jízda a dlouhá životnost navzdory velkému zatížení a abrazivním povrchům. Nová trakční radiální pneumatika LD-Master L5 pro staveniště je nejen připravena na tyto náročné provozní podmínky, ale je také z výroby vybavena snímači tlaku a teploty v pneumatikách, jak píše server Continental.

Společnost Continental představuje stavební pneumatiku a rozšiřuje tak řadu ContiEarth o novou radiální pneumatiku, zpočátku v rozměru 35/65 R33. Vysoká trakce při náročných požadavcích na zatížení: trakce LD-Master L5. Stavební stroje obvykle pracují s velkým užitečným zatížením a na různých typech povrchů, jako je kámen, štěrk nebo suť. Trakce LD-Master L5 je speciálně navržena pro nakladače pracující na abrazivních površích, kde je nejdůležitější vysoká nosnost a zajištění stálé provozuschopnosti vozidla.

Zesílená kostra splňuje nejvyšší požadavky na nosnost i v tom nejnáročnějším terénu. Trakční běhoun L5 chrání podvozek a zajišťuje hladký a bezpečný provoz na staveništi. Pevná konstrukce bloků běhounu zajišťuje bezpečnou trakci. Extrémně hluboký běhoun a ochrana bočnic činí pneumatiku robustnější a zajišťuje dlouhodobou produktivitu práce.

Aby se minimalizovaly prostoje a stroje byly v provozu i v těch nejnáročnějších podmínkách, je třeba neustále sledovat speciální pneumatiky stavebních strojů. Pneumatika LD-Master L5 je proto z výroby vybavena integrovaným snímačem v pneumatice, který v reálném čase sleduje teplotu a tlak v pneumatice a zajišťuje vždy nejefektivnější provozní režim pro dlouhou životnost pneumatiky. Kromě LD-Master L5 Traction uvádí společnost Continental na trh také EM-Master E3/L3 pro stavební/povrchové aplikace.

Zdroj: continental.com