Šedesát let staré Porsche dostalo elektromotor. Majitel tím chce snížit emise

Přidat na Seznam.cz

Tento vůz je označován za první elektrickou přestavbu vozu Porsche 356, uvádí firma Electrogenic, která toto Porsche přestavěla. Co vedlo majitele tohoto veterána k výměně původního motoru za elektromotor, píše server Top Gear.

Jakkoli je model Porsche 356 nádherný, nikdy nebyl definován skvělým pohonným ústrojím. Společnost Electrogenic, která přestavěla také Jaguar E-Type, Morgan a Citroen DS, proto vyřadila jeho sériový 1,6litrový čtyřválec se skromnými 94 koni a 123 Nm a vložila do něj baterie a motory s výkonem 120 koní a 235 Nm.

Zajímavé je, že tyto síly jsou stále přenášeny na zadní kola prostřednictvím čtyřstupňové manuální převodovky. Přestavba je vratná a pokud majitel chce, společnost Electrogenic vrátí původní motor zpět.

Baterie s kapacitou 36 kWh slouží k dojezdu přibližně 225 km a lze ji dobít za něco málo přes dvě hodiny. Jak se to projeví na pohotovostní hmotnosti modelu 356C, která se pohybuje pod tunou, nebylo společností uvedeno.

„Electrogenic při přestavbě klasických vozů na elektrický pohon vždy zachovává krásu původního vozu,“ uvádí společnost Electrogenic. „Ikonický design modelu 356 zůstává zcela nezměněn. Na přání majitele není nikde na karoserii vizuálně identifikováno, že se nejedná o původní vůz.“

Proč ho majitel nechal přestavět? Snadné používání, stejně jako snížení emisí. Majitel tohoto konkrétního exempláře vždy rád řídil tento vůz, ale ostatní členy rodiny vždy odrazovala složitost a náročnost řízení klasického vozu. To už dnes neplatí. Jedná se o plynulou a snadnou jízdu, kterou si může užít naprosto každý, ať už je nadšenec, nebo ne.

Zdroj: topgear.com