Rolls Royce nemusí být drahý, muž si ho postavil sám ze dřeva

Přidat na Seznam.cz

Tvůrce kanálu Woodworking Art ukázal svůj nejnovější výtvor. Je to Rolls Royce vytvořený pro jeho syna, který je celý ze dřeva, informuje portál Motor1. Vůz vypadá senzačně.

Rolls Royce je vůz, který si může dovolit jen málokdo. Aby se člověk mohl stát jeho majitelem, musí mít k dispozici částku přesahující několik milionů za několik let starý vůz. Pro toho, kdo chce, však není nic těžkého, a pokud si někdo nemůže dovolit takové vozidlo koupit, může si ho postavit sám.

Právě to udělal majitel kanálu Woodworking Art na YouTube, kde představuje různé typy výrobků ze dřeva. Tentokrát se tento muž pustil do mnohem náročnějšího úkolu, a sice vyrobil pro svého syna od základu elektrickou repliku tohoto britského vozu.

Tělo vozu je celé ze dřeva, které bylo pečlivě vyřezáno, vyřezáno, obroušeno a poté naolejováno, aby bylo chráněno. Pod karoserií se nachází elektromotor, baterie a elektronika, která umožňuje jízdu. Samozřejmostí je také plně vybavená kabina, světlomety a normálně otevíratelné dveře. Nezapomnělo se ani na charakteristickou figurku Spirit of Ecstasy na kapotě.

Majitel kanálu potřeboval na dokončení projektu 68 dní a konečný výsledek je ohromující a můžete si ho prohlédnout na videu výše.

Za zmínku stojí, že se nejedná o první dřevěnou repliku vozidla vytvořenou společností Woodworking Art, která již vytvořila tanky, jízdní kola a dokonce i dělo.

Zdroj: Motor1.com