Řidiči, už nemusíte přezouvat! Existují i celoroční pneumatiky

Přidat na Seznam.cz

Pro řidiče, kteří se připravují na zimní silniční sezónu, jsou pneumatiky důležitým kontrolním bodem. Je to poslední výzva k výměně pneumatik před příchodem silného sněžení a mrazu. Není však vždy nutné používat dvě varianty pneumatik. Stačí si koupit celoroční variantu, abyste mohli bezpečně cestovat za všech povětrnostních podmínek. Pro které řidiče je toto řešení určeno?

Žijeme v neklidné době. Ať se podíváte kamkoli, všude se objevují nejrůznější konflikty a musíme se vypořádávat s nepřátelstvím společnosti. Tomu nepomáhá ani blížící se sváteční období, kdy nám spousta povinností a prudce rostoucí inflace zamotávají hlavu a den se zdá být příliš krátký na vyřizování naléhavých záležitostí. Proto zapomínáme na základní věci, včetně výměny pneumatik.

Zákeřně nízké teploty
Déšť, listí na silnici, chladné a někdy i mrazivé večery. To jsou jen některá z nebezpečí, která na řidiče čekají během podzimních a zimních měsíců. Letní pneumatiky mohou být při prvních ranních mrazech a na mokré vozovce velmi nebezpečné. Brzdná dráha se pak prodlouží o dvě délky vozidla. Rozdíl může být až 7 metrů při brzdění rychlostí 80 km/h a až 11 metrů při 90 km/h.

Nízké teploty vzduchu mohou být zrádné. Mírný skluz stačí k prodloužení brzdné dráhy o několik metrů, ale právě v závěrečné fázi tohoto manévru ztrácíme nejvíce rychlosti.

Celoroční řešení
Ne každý však uvažuje o výměně pneumatik. Stále více lidí říká, že při tak mírných zimách se to prostě nevyplatí. To není dobrý přístup. Malé uklouznutí a chybějících pár metrů při brzdění může mít katastrofální následky.

Nepřizpůsobení vozidla povětrnostním podmínkám je vždy nebezpečné nejen pro řidiče a cestující ve vozidle, ale také pro ostatní účastníky silničního provozu, včetně chodců a cyklistů.

Řešením tohoto problému jsou celoroční pneumatiky. Jsou zlatou střední cestou, která poskytuje správný výkon v létě i v zimě. Zájem o tento typ pneumatik potvrzují i výsledky prodeje podle Společnosti GoodYear v Evropě. V samotném třetím čtvrtletí roku jako jediné dosáhly kladných hodnot, a to +20 % oproti roku 2020 a +44 % oproti roku 2019.