Red Bull odhalil novou formuli pro sezónu 2022. Podívejte se, jak vypadá

Přidat na Seznam.cz

Red Bull před sezónou, v níž doufá v obhajobu titulu mistra světa jezdců, odhalil na modernizovaném předváděcím voze své barvy pro rok 2022, informuje web Motorsport.

Tým současně oznámil nového hlavního sponzora, Oracle. Tým tak nově nese název Oracle Red Bull Racing. Sponzorská smlouva má hodnotu 500 milionů dolarů, což je v přepočtu 10,5 miliardy korun. Smlouva je na pět let. Tým uspořádal ve své továrně virtuální premiéru nového vozu RB18, který budou v nadcházející sezoně řídit Max Verstappen a Sergio Perez.

Představený vůz RB18 se zdál být pouze vylepšenou verzí koncepčního vozu, který byl odhalen v loňském roce. Ačkoli měl tento vůz jinou příď a křídlo než původní koncept, většina vozu byla identická, což naznačuje, že Red Bull zatím nechtěl ukázat svou definitivní verzi.

Šéf týmu Red Bull Christian Horner v projevu při představení uvedl, že tým je po úspěchu v roce 2021 nažhavený na nadcházející kampaň. „Naším cílem je navázat na to, čeho jsme dosáhli v loňském roce,“ řekl. „Cílem je pokusit se udržet titul. „Velkou neznámou je, jestli jsme s těmi novými předpisy něco nepřehlédli a jestli nám někdo jiný neukradl náskok.“ dodal.

Red Bull má za sebou nejúspěšnější sezónu v éře hybridních vozů F1, když až do finále v roce 2021 tvrdě tlačil na Mercedes. A zatímco jeho soupeř si dokázal zajistit titul v šampionátu konstruktérů, jezdci Maxu Verstappenovi stačilo v posledním kole v Abú Zabí předjet Lewise Hamiltona a získal vítězství, které mu zajistilo titul mistra světa mezi jezdci.

Zdroj: motorsport.com