První elektromobil Bentley odložen na konec roku 2026

Přidat na Seznam.cz

První elektromobil Bentley bude mít premiéru až koncem roku 2026 a k zákazníkům se dostane až v následujícím roce. Znamená to, že elektromobil dorazí téměř o dva roky později, než Bentley oznámilo v roce 2020, kdy byly plány na jeho výrobu oznámeny poprvé, píše portál Motor Authority.

Softwarové problémy a měnící se trh

Zpoždění je způsobeno softwarovými problémy a problémy při zajišťování toho, aby platforma vozu pocházející z koncernu Volkswagen Group splňovala standardy, které Bentley požaduje.

Dalším důvodem je měnící se tržní prostředí. Bentley bude i v novém desetiletí nabízet některé plug-in hybridní modely, ale pouze po dobu několika prvních let, než budou nahrazeny nástupci elektromobilů.

Bentley patří k rostoucímu počtu automobilek, které odkládají plány na elektromobily, protože poptávka po těchto vozidlech roste pomaleji, než se očekávalo.

Potenciál plné elektrifikace

Navzdory zpoždění v plánech na elektrický pohon je Bentley stále na cestě stát se plně elektrifikovanou značkou v tomto desetiletí. V dubnu končí výroba motoru W-12 značky Bentley a od července nebo srpna bude pokračovat výroba motoru V-8 značky Bentley pouze pro plug-in hybridní pohonné jednotky.

První EV bude kombinace sedanu a crossoveru

První EV bude pro Bentley novou modelovou řadou, zatímco následující EV budou přepracovanými verzemi stávajících modelových řad. Předpokládá se, že první EV bude modelem kombinujícím znaky sedanu a crossoveru a může skončit podobně jako první EV od značky koncernu VW Group, Lamborghini. Elektrické Lamborghini by mělo být vyrobeno v roce 2028 a jeho předobrazem byl loňský koncept Lanzador.

Zdroj: Motor Authority