Policisté v USA přecházejí na Tesly. Nahradí vozový park

Přidat na Seznam.cz

Známá tuningová firma Tesla Unplugged Performance právě představila upravený Model Y, který je ideální pro policejní služby. Již brzy budou kalifornští uniformovaní policisté hlídkovat v Teslách.

Upravené modely Y brzy poputují k policii v kalifornské Jižní Pasadeně v USA, která se zavázala nahradit celý svůj vozový park elektromobily.

Společnost uvádí, že její policejní vůz stojí přibližně 92 tisíc dolarů, v přepočtu cca 2 miliony Kč. Tesla je tak asi o 154 tisíc Kč levnější než Ford Police Interceptor Utility Hybrid, který je mezi tamními uniformovanými policisty oblíbený.

V závislosti na svých potřebách může být policejní vůz Tesla Model Y vybaven řadou doplňků. Patří mezi ně policejní potahy z těžké tkaniny, tvarovaná sedadla, přepážky pro zadržené osoby, ochranné a zadržovací prostředky pro policejní psy, stojany na střelné zbraně, GPS a rádiové systémy a počítače.

Policejní vůz je rovněž vybaven ochranou chladiče, prahovými stupačkami a balíčkem, který se skládá z vysoce výkonných brzdových systémů a odpružení, speciálního osvětlení, sirén a zvukového systému. Vůz může být vybaven také balíčky pro jízdu v terénu a v zimě a přídavným pancéřováním.

Zdroj: redakce, TopGear