Polestar 2 je nejoblíbenějším elektromobilem pro firemní flotily v Německu

Přidat na Seznam.cz

Polestar 2 získal pozici nejoblíbenějšího elektromobilu pro firemní flotily v Německu, píše portál Ecomento. Společnost LeasePlan sdílela údaje pro rok 2022, v nichž se švédský sedan ve variantě Long Range AWD stal preferovaným elektromobilem pro firemní flotily.

Podle údajů sdílených společností LeasePlan, jedním z největších poskytovatelů leasingu v Evropě, je Polestar 2 nejoblíbenějším elektromobilem mezi firemními flotilami. Vůz švédského výrobce dokázal předstihnout jak Volkswagen Group, tak elektrickou značku par excellence, Teslu.

Výrobce čistě elektrických vozidel Polestar mateřské společnosti Volvo zaznamenal v posledních letech obrovský úspěch. Automobilce se podařilo vybojovat si velký prostor i díky růstu v soukromém sektoru.

V roce 2022 byl však luxusní sedan nejoblíbenějším vozem mezi elektromobily určenými pro firemní vozové parky. Zejména mezi elektromobily byl mezi profesionály preferován model Polestar 2 Long Range s pohonem všech kol, hned za ním následoval model s pohonem předních kol (nyní modernizovaný na pohon zadních kol).

Nejzajímavějším aspektem však je, že se Polestaru daří umístit se v první desítce nejoblíbenějších firemních vozů, která zahrnuje i spalovací modely, kde prozatím drží většinový podíl Ford a Volkswagen.

Zdroj: Ecomento