Nové uniklé fotografie ukazují SUV Ferrari Purosangue. Je nádherné

Přidat na Seznam.cz

Trvalo to roky, ale konečně máme představu, jak bude Ferrari Purosangue vypadat, píše web Robb Report.

Na internetu začaly kolovat dva uniklé snímky, které ukazují pravděpodobně předprodukční exemplář prvního SUV Ferrari. Tyto dva snímky představují první záblesky očekávaného vozu bez maskování.

Není jasné, odkud fotografie pocházejí, ale zdá se, že byly pořízeny na podlaze výrobního závodu italské značky v Maranellu. Na prvním snímku, který nabízí pohled na vůz ze tří čtvrtin zepředu, je vidět jeho dlouhá příď, zaoblená kapota a dělené světlomety. Obrázek končí hned za sloupkem B, ale vozidlo má zjevně čtyři dveře, svažující se linii střechy a bylo také vybaveno černými bočními prahy a obklady kolem podběhů kol. Druhá fotografie mezitím zachycuje zadní část SUV a ukazuje světelnou lištu po celé šířce spojující čtveřici zadních světel, jaká jsou na modelu 296 GTB, spolu s velkým difuzorem a čtveřicí koncovek výfuku.

Začátkem tohoto měsíce automobilka při oslavě své poslední zprávy o rekordních prodejích uvedla, že očekává zahájení výroby svého prvního SUV do konce roku, přičemž dodávky by měly začít počátkem roku 2023. Zatím nebylo nic oznámeno, ale očekáváme, že do té doby proběhne nějaká honosná debutová akce.

Pokud jde o to, co se bude skrývat pod kapotou Purosangue, Ferrari si tyto informace od oznámení SUV v roce 2018 nechává pro sebe. Objevily se spekulace, že řidiči budou mít na výběr mezi atmosférickým dvanáctiválcem a hybridní pohonnou jednotkou V6, ale ani jedno nebylo potvrzeno.

Zdroj: robbreport.com