Nová funkce v Mapách Google ušetří více peněz, zejména majitelům hybridů a elektromobilů

Přidat na Seznam.cz

Mapy Google jsou aplikací, která nám už dnes šetří nejen čas, ale i peníze. Výběrem optimální trasy se vyhneme dopravním zácpám, dopravním nehodám a budeme mít přehled o dopravě. Do aplikace bude brzy přidána nová funkce, která umožní další úspory.

Takzvaná ekologická jízda je obecné označení pro způsob jízdy, který optimálně hospodaří s palivem. V praxi se však způsob ekologické a ekonomické jízdy liší podle toho, zda jezdíte spalovacím, elektrickým nebo hybridním vozem. Právě na základě těchto rozdílů vyvíjejí vývojáři společnosti Google nové změny v navigaci v aplikaci Mapy Google.

Stopy nových funkcí objevili při analýze nejnovější verze aplikace Mapy Google novináři z 9to5Google. Z analýzy vyplývá, že nová verze Map Google se bude i nadále snažit dostat nás do cíle v co nejkratším čase, ale zároveň bude zohledňovat energetickou účinnost pomocí nových kategorií.

Jak to může vypadat v praxi? Pokud se kratší, ale přetíženější trasou dostaneme do cíle srovnatelně rychle jako delší jízdou po rychlostní silnici, může ji aplikace doporučit řidičům s elektrickými a hybridními vozy. U těchto vozů není problém s častým brzděním a také se mnohem lépe chovají při nízkých rychlostech. Na druhou stranu bude aplikace častěji doporučovat majitelům spalovacích aut, aby se vyhnuli centru města, a to nejen kvůli vyššímu spalování, ale také kvůli znečištění již tak smogem naplněných oblastí.

Funkce se zatím objevily v beta verzi (11.39) a v případě úspěšných testů budou dostupné všem. Před jízdou budete vyzváni k výběru typu motoru, aby aplikace mohla trasu odpovídajícím způsobem přizpůsobit.

Zdroj: 9to5google.com