Nová elektrická vlajková loď od Mercedesu bude mít dojez d 700 Km

Přidat na Seznam.cz

Mercedes začal vyrábět baterie pro svou novou elektrickou vlajkovou loď Mercedes-Benz NEK, kterou představí příští měsíc. Zdá se přitom, že tento velký sedan by mohl nabídnout vysokou efektivitu.

Německá automobilka uvádí, že jejich model NEK, který jako první vyrostl na specializované platformě pro elektromobily (EVA), bude vysoce efektivní. A to i „díky účinnému hnacímu ústrojí a pokroku v oblasti energetické hustoty baterií“. Nová elektrická vlajková loď od Mercedesu dostane ze 108 kWh baterii s dojezdem přes 700 km.

foto: Daimler

Baterie pro luxusní elektrický sedan Mercedes-Benz NEK se přitom již vyrábějí v německém závodě Stuttgart-Hedelfingen. A samotný elektromobil se připravuje na uhlíkově neutrální produkci v dalším německém závodě, a to v Sindelfingenu.

foto: Daimler

NCM baterie s kapacitou až 108 kWh
Mercedes-Benz uvádí, že model NEK bude dostupný v různých verzích, které se budou mimo jiné lišit dojezdem a výkonem. Varianta s nejvyšším dojezdem, a to „přes 700 km (WLTP)“, bude vybavena baterií s kapacitou 108 kWh. A to by znamenalo opravdu výbornou efektivitu vozidla. Mercedes v této věci dodává, že i díky „nejlepší aerodynamice ve své třídě“.

Baterie modelu Mercedes-Benz NEK sestává z bateriových článků NCM s poměrem hlavních surovin 8: 1: 1 (nikl: kobalt: mangan). To znamená, že drahý a z části kontroverzní kobalt má v článku cca 10% zastoupení.

Němci také uvádějí, že jejich nový elektrický sedan NEK bude podporovat softwarové aktualizace na dálku (OTA). To podle nich mimo jiné umožní, že „energetický management zůstane aktuální po celou dobu životnosti vozidla“.

Automobilka na závěr své aktuální tiskové zprávy připomíná, že tento rok přinese 4 plně elektrické modely. A to EQA, EQB, EQE a zmíněný NEK, který představí už zanedlouho – 15. dubna. Také avizuje, že jejich početnou rodinu plug-in hybridů doplní modely třídy C a S s elektrickým dojezdem kolem 100 km.

V případě elektromobilů ještě doplňuje, že do dvou let bude mít v portfoliu více než 10 modelů napříč všemi segmenty.