Nová Cupra Born VZ: 322 koní a pohon zadních kol

Přidat na Seznam.cz

Cupra představuje nový model Born VZ, který se stane nejsilnějším aktuálním modelem značky. Je čistě elektrický, přesto slibuje zábavu a dojezd 570 kilometrů!

Elektrická auta bývají fanoušky klasického motorismu odsuzována, ale co když se bavíme o hatchbacku s výkonem přes 300 koní a pohonem zadních kol? Nová Cupra Born VZ se pyšní nejen zvýšeným výkonem a maximální rychlostí, ale i inovativním designem exteriéru a interiéru.

Ostrou Cupru Born VZ poznáte na první pohled

Zcela nové jsou dva laky karoserie – Dark Forest a Midnight Black. Zadní část vozidla zdobí tmavě chromované logo VZ a nápis Cupra. Ambice vozu dále zvýrazňují 20palcová kola z lehkých slitin s 3D vložkami z mědi, vyrobené speciální technologií kování.

Interiér kombinuje komfort se sportovností. Ergonomická sedadla CUPBuckets zajišťují optimální oporu během sportovní jízdy. Možnost nastavení rekuperace pomocí pádel na volantu ve třech úrovních umožňuje přizpůsobit jízdní vlastnosti dle preferencí. K vybavení patří také nový 12,9palcový infotainment systém, volitelný high-fidelity audiosystém a technologie Smart Light pro ideální osvětlení interiéru.

Technická vylepšení, výkon a dojezd

Born VZ je postaven na modulární elektrické platformě (MEB) a nabízí se ve třech verzích, všechny jsou s pohonem zadních kol. Adaptivní tlumiče (DCC), vylepšené řízení a brzdy přinášejí schopnosti na nové úrovni. Nové asistenční systémy, včetně Travel Assist 2.6 a Remote Park Assist, usnadňují život a parkování. 

Výkon vozu byl ve srovnání se standardním modelem Cupra Born výrazně zvýšen. Elektrický pohon nyní disponuje výkonem 240 kW (322 koní) a točivým momentem 545 Nm, což zajišťuje zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 5,7 sekundy a maximální rychlost 200 km/h. Díky těmto parametrům může Cupra Born VZ na jedno nabití ujet až 570 kilometrů. 

Cupra Born VZ konkuruje modelům jako VW ID.3, Renault Megane, MG4 Electric, Volvo EX30 a nově také BYD Dolphin. Objednávky nového modelu budou spuštěny ve druhém čtvrtletí 2024, s plánovaným uvedením na trh v závěru třetího čtvrtletí 2024.

Zdroj: cupraofficial.com