Někdy se vyplatí šlápnout na plyn. Zjistil to řidič vozu Lexus

Přidat na Seznam.cz

Řidič vozu Lexus na videu udělal chybu, když předjížděl rychle jedoucí kamion. Měl však šanci vyhnout se nepříjemnému konci, kdyby udělal to, čeho se mnoho řidičů bojí- V této situaci měl jediný úkol – šlápnout na plyn.

„Naložený kamion v levém pruhu? Určitě do mě nenarazí, když se neuspěchaně vydám po jeho jízdní dráze.“ – pomyslel si řidič vozu Lexus RX, když vyjel z vedlejší ulice a neudělal vůbec nic, aby zabránil srážce. Přestože vynucení přednosti v jízdě a vjetí přímo před jiné auto bylo samo o sobě chybou, měl ještě možnost střetu zabránit nebo zmírnit jeho dopad. Jak ukazují záběry z průmyslových kamer, tuto šanci propásl.

Náraz značnou silou rozdrtil zadní část SUV. Lexus se pravděpodobně nevrátí na silnice, protože tento typ nárazu poškozuje konstrukci vozu a oprava se vyplatí jen zřídka. Ačkoli záznam z kamerového systému může být užitečný, je nepravděpodobné, že by řidič Lexusu zavinil nehodu i bez něj.

Mnoho řidičů má strach šlápnout na plyn až na doraz. V praxi se může ukázat, že schopnost rychle reagovat a přiměřeně zrychlovat je stejně důležitá jako schopnost prudce brzdit v případě nouze. Řidiči, kteří jezdí pouze po městě a vyhýbají se ostrým manévrům, mají často problém s dostatečně rychlou reakcí. Video ukazuje důsledky takové lenosti.

Zdroj: Reddit