Nejnovější sporťák od McLaren. Víme, v čem je lepší než jeho předchůdce

Přidat na Seznam.cz

Když se McLaren na konci loňského roku oficiálně loučil s modelem 720S, věděli jsme, že nástupce je na cestě, ale nic víc se o něm nevědělo. Dnes už je situace jiná. Nástupce se bude jmenovat 750S. Máme k dispozici informace o tomto nadějném autě.

Bude to pořádné žihadlo

Nový sporťák bude sdílet stejnou platformu a pohonné ústrojí se svým předchůdcem 720S, ale nový model bude mít nespočet vylepšení.

Například 4,0 litrový motor V-8 se dvěma turbodmychadly bude použit i v novém autě, ale bude údajně modernizován, díky čemuž dojde ke zvýšení výkonu o 30 koní, na konečných 740 koní. Už 720S byl skvělým závodním vozem, přesto však ho model McLaren 765LT znatelně překonával.

Očekává se, že 750S bude ve výkonnostním spektru spadat někde mezi tyto dva vozy, což naznačuje, že bude ještě o něco svižnější než 720S, ale ne až tak brutálně výkonný jako 765LT, jak informuje redakce novin Car and Driver.

Vzhledově bude podobný svému předchůdci

Zatím nevíme, jak bude vypadat exteriér 750S, ale podle dostupných informací je vykreslován obrázek stroje, který bude vzhledově čerpat z novějších modelů McLaren a bude se stále podobat vozu 720S, který nahrazuje. Hovoří se o přepracovaném předním nárazníku, větších bočních přívodech vzduchu a rozměrnějším aktivním zadním křídle, podobném modelu 765LT.

Dostupné budou samozřejmě nové varianty laku a různé designy kol. Interiér 750S se pravděpodobně inspiruje novým plug-in-hybridem McLaren Artura a dokonce i divokou Elvou. Říká se, že model 750S má podobnou sestavu měřidel namontovanou na sloupku řízení jako tyto dva vozy a také spínací zařízení pro volitelné jízdní režimy, které nyní najdete na rámečku panelu, jak uvádí web motor1.

Kolik bude stát?

Dnešní zprávy také naznačují, na co by většina z nás mohla přijít sama: 750S bude opravdu hodně drahý. Nejmenovaný zdroj z McLarenu uvádí pravděpodobnou cenu o 10 procent více než kolik stojí jeho předchůdce. Kupé 2023 720S se prodávalo v přepočtu za cca. 7 miliónu korun, takže lze s jistotou říci, že kupé 750S bude stát nejméně 7 500 000 Kč. Na rozdíl od předchozích modelů McLarenu má vyvíjený 750S debutovat s karoserií kupé i spider. Oficiální odhalení prý přijde koncem tohoto měsíce, přičemž výroba by měla začít letos v září. Mluvčí McLarenu ještě neodpověděl na žádost novinářů, kteří se dožadovali potvrzení, že nový model se skutečně bude jmenovat 750S.

Zdroj: redakce, car and driver, motor1