Na designu jednoho elektromobilu se podílí 500 zaměstnanců Xiaomi

Přidat na Seznam.cz

Společnost Xiaomi se nedávno pochlubila svými finančními výsledky. Zajímavá zpráva se týká oddělení výzkumu a vývoje potenciálního projektu elektromobilu Xiaomi Car, píše portál 91mobiles.com.

Celé oddělení výzkumu a vývoje čítá 13919 lidí, což představuje přibližně 44 procent všech zaměstnanců společnosti. Za zmínku stojí, že nedávno společnost oficiálně zaregistrovala svůj první vůz. Lei Jun, generální ředitel Xiaomi a majitel celé značky, vedl divizi více než 300 zaměstnanců. Nakonec divize, která se zabývá budoucími osobními automobily společnosti, čítá asi 500 lidí, kteří se zaměřují výhradně na design Xiaomi Car.

Xiaomi plánuje uvést svůj vůz na trh již v roce 2024. Mimochodem, dodejme, že Xiaomi hodlá vyrobit osobní elektromobil, který bude konkurovat Tesle. Finanční zprávy ukazují, že jejich konstrukční oddělení si vede velmi dobře, proto se do sériové výroby dostane již za tři roky. Společnost také pracuje na technologiích autonomního řízení, ale není jasné, zda se takový vůz dostane na trh.

Zdroj: 91mobiles.com