Mytí auta v mrazu? Toto video ukazuje, proč je to špatný nápad

Přidat na Seznam.cz

Když je teplota pod nulou, je lepší přestat mýt auto a vrátit se k této myšlence, až se oteplí. Mnoho řidičů jsou si toho vědomi, ale proč byste vlastně neměli mýt auto v mrazech? Tuto otázku vyzkoušel provozovatel kanálu Garage 54 v Rusku.

Auta nemají rádi mráz ani teplo. Ze dvou možností může být jejich mytí v mrazu zdrojem většího poškození. Proč bychom měli vynechat mytí, když teplota klesne pod nulu? Částečně na tuto otázku odpovídá video na kanálu Garage 54 – ruský automobilový kanál YouTube.

Když teplota klesla na téměř -40 stupňů Celsia, majitelé vozu nastříkali Hummer aktivní pěnou. Kousek mrazu způsobil, že vzorek okamžitě zamrzl na těle a stal se skořápkou, která pevně zakrývala tělo, kola a okna. Hummer se stal velkou růžovou pěnou.

Zmrazené chemikálie nefungují správně, takže mytí v chladu je plýtvání penězi. Při mytí vozu při teplotách pod bodem mrazu však mohou nastat další potenciální problémy. Je to o vodě, která zamrzá v zákoutích automobilu. Když se změní na led, zvětší se jeho objem, což může vést k zablokování nebo poškození zámků, zamrznutí dveří a oken. Pokud tedy chceme auto umýt v bezdotykové myčce, je lepší počkat na lepší teploty nebo jednoduše přejít na ruční myčku.