Model Tesla Model S Plaid vytvořil světový rekord na čtvrt míle (9,2 s)

Přidat na Seznam.cz

O světovém rekordu informoval velmi známý bývalý moderátor, který se již delší dobu věnuje automobilům a spolupracuje s Elonem Muskem. Žádný sériový vůz nikdy nebyl tak rychlý na čtvrt míle.

Nová Tesla Model S Plaid zvládla čtvrt míle za 9,2 sekundy a vytvořila tak nový světový rekord. O tom se přesvědčil slavný Jay Leno, který se v posledním období velmi přiblížil prostředí Tesly.

Pokud se tato hodnota potvrdí, bude pozoruhodná, uvážíme-li, že Bugatti Chiron Sport zvládne čtvrt míle (400 metrů) za 9,4 sekundy. Porsche 918 Spyder zastavilo stopky za 9,7 s a McLaren P1 za 9,8 s. Tyto vozy se však vyrábějí ve velmi malém počtu kusů a ve srovnání s Modelem S Plaid stojí přes milion dolarů oproti zhruba 120 000 dolarů, které potřebujete na to, abyste si domů odvezli elektrický sedan od Tesly.

Tesla Model S Plaid nejrychlejším vozem?
Navíc to nejsou elektromobily jako Model S Plaid, ale přinejlepším elektrické hybridy. To je třeba zdůraznit, protože existuje jiný elektromobil, který dokázal zajet ještě lepší čas, a to Rimac Nevera, který ujel čtvrt míle za 8,6 sekundy. Rozdíl je však v tom, že Nevera je vůz za více než 2 miliony dolarů s motory o výkonu až 1914 koní. Je to dvoumístné auto, zatímco Tesla Model S Plaid je sedmimístný sedan.

Leno o tom vyprávěl v jednom z dílů podcastu Spike’s Car Radio a uvedl, že k pokusu došlo na slavném kalifornském závodišti Bakersfield Raceway asi před měsícem. Moderátor uvedl, že čtvrtmíle ujeli za 9,247 sekundy a dosáhli maximální rychlosti 244 km/h.

Po několika měsících odkladů se zdá, že Tesla je připravena dodat první modely S Plaid. Pokud jde o první šťastné kupce, stane se tak od 10. června. Nový sedan Tesly dosáhne podle údajů výrobce maximální rychlosti 320 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za méně než 2 sekundy. Tesla uvádí dojezd přibližně 620 kilometrů.

Tesla tyto specifikace v minulých dnech testovala na okruhu Laguna Seca, kde byl spatřen exemplář se zatahovacím křídlem integrovaným do kufru.