Mercedes představil kompaktní SUV EQB. I v 7místné konfiguraci

Přidat na Seznam.cz

Automobilka Mercedes-Benz představila svůj další elektromobil – Mercedes-Benz EQB. Jde o kompaktní SUV zaměřené i na praktičnost či rodinné využití, čehož je důkazem volitelná třetí řada sedadel.

Mercedes-Benz EQB vychází v podstatě ze dvou modelů. A to z elektromobilu EQA, se kterým sdílí společnou techniku a ze spalovacího modelu GLB, který byl základem pro karoserii elektrické novinky.

S rozměry 4 684 x ​​1 834 x 1 667 x 2 829 mm (délka x šířka x výška x rozvor) EQB balancuje mezi nižší střední a střední třídou. Na svou velikost však překvapivě poskytuje až 7 míst k sezení, přičemž v rámci příplatkových sedadel 3. řady se podle výrobce vejdou pasažéři s výškou do 165 cm. A je na ně možné nainstalovat i dětské autosedačky.

Vzhledem k tvaru karoserie je celkem slušná i aerodynamika vyjádřena koeficientem odporu vzduchu 0,28. Zavazadlový prostor má objem 495 až 1710 l (5-místná verze), resp. 465 (po sklopení 3. řady sedadel v rámci 7místné verze) až 1620 l (po sklopení 2. a 3. řady sedadel).

Pohonný systém
Mercedes-Benz v případě modelu EQB uvádí, že ten bude v Evropě dostupný s pohonem přední nápravy i obou náprav, přičemž výkon některých verzí přesáhne 200 kW. Bohužel Němci konkrétnější nebyly. Na základě příbuzného modelu EQA se však dá předpokládat, že základní „předokolka“ nabídne výkon 140 kW a točivý moment 375 Nm.

Německá značka také zmiňuje baterii s využitelnou kapacitou 66,5 kWh. Verze EQB 350 4MATIC (pohon obou náprav), která bude pravděpodobně vybavena baterií se zmíněnou kapacitou, nabídne dojezd 419 km (WLTP). Mercedes přitom avizuje i verzi s obzvlášť dlouhý dojezdem.

Nabíjení
Mercedes-Benz EQB podporuje rychlonabíjení maximálním výkonem 100 kW, přičemž z 10 na 80% se nabije za něco málo přes 30 min. Palubní nabíječka nabídne výkon 11 kW.

Elektrická novinka od Mercedesu dorazí na evropský trh letos. Na podrobnější informace ohledně ní si však budeme muset počkat.