Mentálně slabší pyroman zapálil v Praze Lamborghini Huracán STO. Začal hořet spolu s autem

Přidat na Seznam.cz

Na konci září shořelo v Praze vzácné Lamborghini Huracán STO. Škoda dosáhla jedenácti milionů korun. Již krátce po incidentu se objevily zvěsti, že tentokrát požár nezavinila „italská povaha“, ale žhář, což se nyní potvrdilo. Policie zveřejnila video zachycující zmíněný čin a žádá o pomoc při identifikaci pachatele, který přímo pod kamerou předvedl, že nepatří mezi nejostřejší tužky v penálu.

„Dnes krátce po půlnoci jsme zasahovali ve Vysočanech u požáru vozidla Lamborghini. Prakticky celý vůz byl zničen, příčiny vyšetřují hasiči a policejní vyšetřovatelé. Majitel odhadl škodu na 11 milionů korun,“ oznámili lakonicky pražští hasiči 29. září ráno na svém twitterovém účtu.

Již z prvních fotografií (spolu s vyčíslenými hmotnými škodami) bylo jasné, že se nejedná o „obyčejné“ Lamborghini, které shořelo. Modrožlutý lak, ale především nápisy na dveřích byly důkazem, že se jedná o popel Huracánu STO, který spolu s verzí Tecnica patří k nejnovějším a nejdražším verzím této modelové řady.

Auto stálo před autosalonem Advantage Cars v pražských Vysočanech a policie od počátku nevylučovala cizí zavinění, zřejmě z taktických důvodů nechtěla hned zveřejnit, že má k dispozici kamerový záznam z firmy.

Žhář se nechtěně zapálil

Při manipulaci s hořlavou látkou se mu podařilo potřísnit nejen auto, ale zřejmě částečně i sebe a své oblečení. A protože šlo o těkavou kapalinu (pravděpodobně benzín), vzplálo nejen Lamborghini, ale i sám pachatel.

„Pražští kriminalisté pátrají po žháři, který v noci na středu 28. září zapálil sportovní vůz Lamborghini Huracán zaparkovaný ve Freyově ulici v Praze 9,“ uvedla policie na Facebooku. „Před půlnocí přišel k vozidlu neznámý muž s kanystrem hořlaviny a polil jím zadní část vozu. Poté auto zapálil. Při manipulaci se zapalovačem a hořlavým materiálem muž rovněž vzplál a není vyloučeno, že má popáleniny na obličeji a rukou.“

Zdroj: redakce, Policie ČR, Hasiči Praha