Majitelé cybertrucků Tesla budou čelit absurdním pokutám, pokud budou chtít vůz prodat

Přidat na Seznam.cz

Ti, kteří se rozhodnou vůz Cybertruck prodat, by mohli dostat zákaz dalšího nákupu vozů Elona Muska a hrozí jim pokuty ve výši 50 000 dolarů, tedy zhruba 1,2 milionů korun.

Podle nedávno přidané části smlouvy o objednání vozidla bude Tesla zákazníkům svého nového vozu Cybertruck účtovat vysokou pokutu za přeprodej vozidla během prvního roku vlastnictví.

„Souhlasíte s tím, že vozidlo neprodáte ani se jinak nepokusíte prodat během prvního roku od data dodání vozidla,“ uvádí Tesla v nové části zákaznické smlouvy „Pouze pro Cybertruck“, píše server Gizmodo.

V doložce se uvádí, že prodejci vozu Cybertruck, dlouho očekávaného elektrického pick-upu společnosti Tesla, který se má začít dodávat 30. listopadu, by mohli mít úplný zákaz dalšího nákupu vozidel Tesla. Společnost Tesla rovněž prodejcům vyhrožuje soudním řízením a požaduje pokutu ve výši nejméně 50 000 dolarů. Výrobce elektromobilů Elona Muska žádá každého, kdo se chce svého cybertrucku zbavit, aby jej prodal zpět společnosti Tesla nebo aby od Tesly před prodejem třetí straně získal písemný souhlas.

Podle technického analytika společnosti Wedbush Securities Dana Ivese, který v pondělí vystoupil v rádiu Bloomberg, je to poslední, co Tesla chce, aby zákazníci Cybertrucky přprodávali. Podle Ivese jde v tomto rozhodnutí především o to, aby si přibližně 750 000 lidí, kteří mají na Cybertruck rezervaci, zajistilo, že lidé z tohoto seznamu nezruší rezervaci, protože ho dostali z druhé ruky. Očekává se, že bude trvat roky, než Tesla tyto rezervace uspokojí, a prosperující trh s dalším prodejem by mohl způsobit významnou vlnu rušení.

Zdroj: Gizmodo