Lancia Ypsilon electric, model znamenající znovuzrození značky, je oficiální

Přidat na Seznam.cz

Po odhalení náhledových fotografií je nyní nová Lancia Ypsilon oficiální. Představuje se v limitované edici Cassina. Model je znovuzrozením ikonické italské značky.

Po několika týdnech upoutávkových snímků a tiskových zpráv dnes konečně nastal den oficiálního představení nové Lancie Ypsilon, konkrétně ve verzi se 100% elektrickým pohonem a v limitované edici Cassina, píše portál Auto.hw.

Žádné překvapení se nekonalo, protože již kolovalo několik snímků, ale poprvé máme k dispozici všechny technické podrobnosti. Jak víme, motor bude obvyklý z platformy e-CMP, tedy 115 kW/156 k, podpořený skutečně použitelnou baterií o kapacitě 51 kWh. Dobré je dobíjení, které díky špičkovému výkonu 100 kW zvládne z 20 % na 80 % za 24 minut. Certifikovaný dojezd je až 403 km.

Vůz je 4,08 metru dlouhý, 1,76 metru široký a 1,44 mertru vysoký a váží 1584 kg. Uvnitř chtěla Lancia navodit dojem kvality a luxusu a první fotografie celé palubní desky zřejmě potvrzují úspěšnost tohoto záměru. Vzniká dojem obklopující, ale prostorné kabiny s modrou barvou.

Na centrálním displeji poprvé běží software S.A.L.A., což je zkratka pro Sound Air Light Augmentation, který má zjednodušit ovládání palubního počítače. Je samozřejmě také kompatibilní s Android Auto a Apple CarPlay. V horní části středové konzoly se nachází kulatý stolek, výsledek spolupráce se společností Cassina, který slouží také jako nabíjecí základna pro smartphone.

Nová Lancia Ypsilon je jediným modelem v segmentu, který je standardně vybaven systémem autonomního řízení 2. úrovně. Přítomny jsou tedy adaptivní tempomat a systém pro jízdu v jízdním pruhu, asistent pro jízdu v dopravní zácpě a parkovací asistent.

Nová Lancia Ypsilon, jak již bylo zmíněno, začíná limitovanou edicí Cassina, která je k dispozici v 1906 číslovaných exemplářích. Ceníková cena tedy činí 39 999 eur, tedy zhruba 1 016 000 korun.

Zdroj: Auto.hw