Končí výroba jednoho z nejoblíbenějších malých vozů. Poslední kus sjel z linky v Kolíně. Víte, o jaké auto jde?

Přidat na Seznam.cz

Citroën po 17 letech ukončil výrobu modelu C1 a poslední model sjel z výrobní linky v Kolíně v České republice, informuje web AutoCar.

Francouzská firma prodala od uvedení na trh v roce 2005 1,2 milionu exemplářů tohoto městského vozu a jeho úspěch přičítá stylovému designu, dynamice jízdy ve městě a každodenní praktičnosti.

Model C1 byl stažen z výroby kvůli „změně priorit skupiny“, přičemž výrobce vlastněný společností Stellantis „hledí do budoucnosti městské mobility“. Citroën uvedl, že změny v pracovních modelech, zavedení omezení v centrech měst a potřeba většího prostoru a všestrannosti si vyžádaly změnu zaměření.

Pro Autocar Citroën uvedl, že v nejbližší době nechystá žádnou přímou náhradu za C1, ale předpokládá, že uvedení cenově dostupnějšího supermini C3 tuto mezeru účinně zacelí.

Citroën také předpokládá, že zákazníci, kteří využívají svůj vůz pouze k jízdě v městském prostředí, zváží připravovanou čtyřkolku Ami Electric.

Ukončení výroby C1 znamená, že Toyota nyní vlastní a využívá výhradně kolínskou továrnu, kde bude vyrábět svůj nový městský vůz Aygo X.

Zdroj: autocar.co.uk