Kombíka už nečekejte. Opel Insignia se v příští generaci stane crossoverem

Přidat na Seznam.cz

Na rozdíl od mnoha jiných automobilek si skupina Stellantis stále drží pozici ve střední třídě a kromě klasických karosářských verzí reprezentovaných modelem Peugeot 508 nabízí také zajímavé crossovery v podobě Citroënu C5 X a Peugeotu 408. A pokud jsou zákulisní informace serveru Auto Express správné, měl by se stejným směrem vydat i připravovaný sesterský model Opel Insignia, resp. vůz, který se stane jeho nepřímým nástupcem. Klasické kombi a nízký liftback už ale nečekejte.

Insignia přišla jako nástupce Vectry a teoreticky by měla oslovit zákazníky, kterým se stýskalo po Omegě nebo dokonce Senatoru z 80. a 90. let. To se jí však tak docela nepodařilo. Konkurenční Volkswagen Passat nebo Škoda Superb měly vždy navrch, což dokazují především prodejní čísla. Co bude dál?

Insignia druhé generace v tichosti zmizela z trhu a vypadá to, že se přímého nástupce nedočká. To však neznamená, že by úplně skončila. Mark Adams, viceprezident Opelu pro design prozradil, že připravovaná nová generace Insignie se zbaví běžné pravidelné karoserie. Podle něj značka potřebuje najít nový vzorec, jak zaujmout zákazníky. Jinými slovy, Němci vytáhnou svou stavbu o stupeň výš.

Popularita crossoverů a SUV je značná, přičemž nabídka Opelu není zrovna závratná. Má pouze modely Crossland, Mokka a Grandland. Sesterské francouzské značky mezitím nabízejí zmíněný Citroën C5 X nebo Peugeot 408, takže otázka, kterým směrem se Opel vydá, je na místě. Jednou z možností je přebarvení zmíněných crossoverů, a to je docela pravděpodobné, jak naznačují ilustrace od našich britských kolegů.

Druhá alternativa počítá s tím, že Opel chce pravděpodobně již v roce 2028 zcela přejít na elektromobily, takže nová Insignia by mohla (podobně jako chystaný Peugeot e-5008) být založena na platformě STLA Medium, a tedy pouze na baterie. Nechme se překvapit.

Zdroj: redakce, autoexpress.co.uk