Kolik byste zaplatili za toto dokonalé Ferrari 288 GTO Evoluzione? Jen servis jde do milionů

Přidat na Seznam.cz

Poslední závodní Ferrari GT, na kterém se podílel Enzo, se bude prodávat prostřednictvím zapečetěných nabídek.

Jedná se o mimořádně vzácné Ferrari. Ne tak, jak jsou vzácná všechna Ferrari. Ve skutečnosti se do dnešních dnů dochovalo pouze pět exemplářů modelu 288 GTO Evoluzione a tento naprosto dokonalý exemplář se chystá RM Sotheby’s prodat prostřednictvím zapečetěných nabídek.

Ale počkejte, vraťme se trochu zpátky, protože 288 GTO Evoluzione vypadá jako velmi podivný mix 288 GTO a F40, že?

To proto, že byl původně navržen jako závodní verze sportovního vozu skupiny B 288 GTO, ale když byly tyto předpisy v roce 1986 zrušeny, byl projekt odložen a jeden Evoluzione byl použit jako prototyp pro silniční F40.

Je škoda, že jsme se nikdy nedočkali závodního Evo, protože by to byl opravdu mohutný vůz. Bylo to poslední závodní GT Ferrari, na jehož vývoji se podílel přímo Enzo, a jeho 2,9litrový osmiválec se dvěma turbodmychadly dosahoval výkonu 650 koní. V kombinaci s karoserií z karbonu, skelných vláken a kevlaru a pohotovostní hmotností 940 kg vznikl bláznivý závodní vůz s maximální rychlostí téměř 370 km/h.

Vůz, který vidíte nahoře, je podvozek číslo 79888 – čtvrtý z pěti zbývajících vozů, který byl původně dodán belgickému závodníkovi Jeanu „Beurlys“ Blatonovi. Záznamy také ukazují, že v určitém okamžiku jej vlastnil současný vládce Aston Martinu Lawrence Stroll.

Potřebujete přesvědčit, abyste přihodili? Tento vůz právě prošel servisem a renovací u firmy Michelotto, přičemž účet za něj vyšel na neuvěřitelných 3,3 milionu korun.

Zdroj: topgear.com