Palubovka Mercedesu EQS je jedna velká obrazovka

Přidat na Seznam.cz

Elektrická limuzína Mercedes, která je alternativou ke kultovní třídě S, přesvědčí technologiemi, přestože jsme auto ještě neviděli. Výrobce ukázal fotografie interiéru.

Po premiéře modelu Mercedes EQS se budete moci chlubit nejpůsobivějšími obrazovkami na trhu. Jedná se o tři velké dotykové monitory pokryté skleněnou tabulí o šířce 141 cm.

Řidič a spolujezdec čelí dvěma úhlopříčkami 12,3 palce před nimi, zatímco prostřední je 12,8 palcová. Display je ovládán 8 procesory s 24 GB RAM.

foto: Daimler

Pod obrazovkami je 12 panelů, které „reagují“ na dotek takovým způsobem, že se budete cítit, jako byste na ně tlačili. Tlačítka připomínají technologii 3D Touch používanou ve starších generacích telefonů iPhone. Celý skleněný panel by měl být vyroben z materiálu, který je odolný proti poškrábání a snadno se udržuje v čistotě.

Hyperobrazovka podporuje nejnovější verzi informačního a zábavního systému MBUX, který pomocí umělé inteligence předvídá, co budou cestující dělat, než provedou jakýkoli pohyb. V závislosti na situaci se na obrazovce mají objevit klíčové funkce. Umělou inteligenci využívá také funkce Energizing, která se po připojení ke smartphonu může sama rozhodnout, zda potřebujete relaxovat.

Mercedes EQS bude jedním z nejtišších vozů, jaké kdy byly nabízeny. I přes pohon 476 HP, který jistě poskytne skvělý výkon. Elektrický pohon má také zajistit vzdálenost více než 700 km na jedno nabití. Baterie mají kapacitu 100 kWh.