Každá druhá Škoda bude elektrická. Česká automobilka učinila důležitý krok

Přidat na Seznam.cz

Budoucnost je jasná: Škoda bude elektrická. Do roku 2026 chce automobilka představit 6 elektromobilů. Oproti SUV Enyaq se zaměří i na nižší segmenty. Ten je dnes vlajkovou lodí Škody v elektrickém světě. Vzkaz automobilky zákazníkům zní, že je na přechod na elektromobilitu stále lépe připravena i z hlediska servisních výkonů. Elektromobily mají jiné „potřeby“ než vozy se spalovacím motorem, už jen z hlediska vysokonapěťové baterie.

Do roku 2030 chce Škoda dosáhnout 50procentního podílu elektromobilů na prodeji nových vozů. Na úrovni EU má automobilka ještě ambicióznější plány – podíl má být 70 procent, což znamená, že každý sedmý nově prodaný vůz s logem Škoda by měl být elektrický. To je poměrně nepřekvapivý rozdíl – nejen Slovensko, ale i celý středoevropský region z hlediska přechodu na elektromobilitu pokulhává. Rozhodně to není záležitost jen jedné automobilky, ale celého trhu.

Připravily i servisy

„Rozvoj elektromobility začíná nabírat na obrátkách,“ říká Jaroslav Hercog, ředitel Škoda Auto Slovensko, a dodává, že i když absolutní statistiky prodejů stále nejsou nijak závratné, vzestupný trend je velmi dynamický.

„Připravujeme síť na to, že další etapou vývoje bude elektromobilita. Ať už přijedete se svým elektromobilem do kteréhokoli servisu, v každém z nich si můžete nechat své vozidlo opravit,“ popisuje Hercog.

Zdroj: redakce, Škoda, HN