Jak vyčistit SPZtku pomocí WD-40? A proč to dělat?

Přidat na Seznam.cz

Jízda autem je oblíbeným koníčkem každého z nás nebo jinak nutností. A občas i způsob, jak se pochlubit svými luxusními koly. Počasí, znečištění a čas však mohou vzhled vašeho vozidla zničit. Bouřka, špinavé silnice nebo léta používání jsou největším nepřítelem každého vozu. Zatímco rychlé umytí vozu vše napraví, vyčistit SPZ vyžaduje trochu více úsilí.

Cokoli příliš abrazivního může lak strhnout. Pokud však není vyčištěna důkladně, mohou se na okrajích SPZ díky jejímu rovnému a světlému povrchu hromadit nečistoty a mastnota. A nejen to, bez náležité péče začnou rezivět i šrouby vaší SPZ. Naštěstí stačí jen trocha úsilí, aby vaše poznávací značka vypadala jako nová a lesklá, píše server WD40.

Krok 1

Odšroubujte registrační značku z vozu. Pokud nebyla SPZ delší dobu čištěna, mohou být šrouby zrezivělé a zaseknuté. Nastříkejte na ně trochu WD-40, abyste je promazali, a zároveň otřete rez kapesníkem.

Krok 2

Naplňte kyblík teplou vodou a přimíchejte do ní prostředek na mytí nádobí nebo čisticí prostředek. Použijte ručník nebo kapesník, namočte jej do vody a poté jím potřete SPZ. Tím byste měli ze značky odstranit vrchní vrstvu nečistot, špíny a zbytků.

Krok 3

Těžko přístupné okraje kolem čísel je třeba ještě důkladně vyčistit. Vezměte tyčinku do uší a obtáhněte jím všechny okraje a čísla. To pomůže vyčistit SPZ a sníží možnost vzniku nánosů nebo rzi.

Krok 4

Nyní se ještě mohou objevit skvrny a nečistoty, které nelze vyčistit pouze mýdlem nebo tyčinkou do uší. Zde budete možná potřebovat něco, co odvede práci mimořádně dobře. Nastříkejte WD-40 na registrační značku a setřete ji. Nyní je vaše SPZ zbavena všech nečistot a špíny.

Nyní přišroubujte vyčištěnou SPZ zpět pomocí čistých šroubů bez rzi a vyrazte na cestu!

Zdroj: wd40.in