Elektrický skútr Yamaha NEO vstupuje na evropské trhy

Přidat na Seznam.cz

Yamaha uvádí na evropský trh svůj nejnovější elektrický skútr Yamaha NEO. Skútr s minimalistickým designem ujede na jedno nabití 68 km, uvádí výrobce.

Rostoucí ceny pohonných hmot způsobují, že stále více lidí nechává svá auta v garážích a přechází na úspornější způsob dopravy. Obvykle je to kolo, ale stejně užitečná může být i skútr. Zejména takový, jako je Yamaha NEO, který ke svému provozu nepotřebuje ani kapku paliva, protože je poháněn elektřinou.

Vozidlo bylo vytvořeno pro pohyb po přeplněných městech, takže má kompaktní design a minimalistický design. Je vybaven nejmodernějšími technologiemi, které zajišťují pohodlnou jízdu a bezproblémový provoz. Motor je instalován v náboji zadního kola a řídicí jednotka je umístěna v zadní kyvné vidlici a lze ji snadno vyjmout.

Používá vzduchem chlazený bezkartáčový motor, který je velmi tichý. V okruhu 7 metrů od skútru je hluk pouze 55 dB. Lithium-iontová baterie zase umožňuje ujet na jedno nabití vzdálenost 37 km. Lze však přidat druhou baterii, čímž se dojezd zvýší na 68 km. Baterii lze nabíjet přímo v skútru nebo ji lze vyjmout a nabíjet přímo, což trvá přibližně 8 hodin.

Yamaha NEO se dodává také se speciální aplikací pro ovládání zařízení. Můžeme v něm zvolit jeden z několika dostupných jízdních režimů, zkontrolovat zbývající dojezd atd.

Skútr je k dispozici v bílé nebo černé barvě a jeho cena ve Velké Británii začíná na 3 tisících liber.

Zdroj: yamaha-motor.eu