Elektrický pickup Tesla Cybertruck bude mít řízení všech čtyř kol

Přidat na Seznam.cz

Na představení sériové verze velmi speciálního vozu Tesla Cybertruck se čeká dlouho, aby bylo možné znát a pochopit všechny novinky v designu a obsahu vozu, které americký výrobce během vývoje představil.

Teoreticky by měla proběhnout nějaká prezentace před zahájením výroby, která by se měla uskutečnit do konce roku. Elon Musk v průběhu měsíců poskytl několik aktuálních informací o vývoji elektrického pickupu. Víme například, že Tesla upravila a vylepšila vzduchové odpružení.

Co se týče designu, Elon Musk oznámil, že odložil projekt, který počítal se zmenšením velikosti pick-upu, ačkoli některé drobné úpravy v tomto smyslu ještě mohou přijít. Zdá se však, že sériový model bude nakonec prakticky totožný s prototypem, alespoň podle toho, co sdělil generální ředitel Tesly v nedávné zprávě na Twitteru.

Tweet však obsahoval mnohem zajímavější detail. Cybertruck bude mít řízení všech kol.

Podle Elona Muska proto bude mít cybertruck řiditelnou zadní nápravu, aby si poradil s ostrými zatáčkami a mohl snadno manévrovat. Žádné další podrobnosti nebyly poskytnuty, takže budeme muset být trpěliví, abychom se dozvěděli více. V každém případě bude vzhledem k velikosti pickupu jistě velmi užitečnou volbou.

Bylo by hezké, kdyby Tesla mohla zahrnout také ekvivalent režimu Crab v novém elektrickém Hummeru. To je funkce pickupu General Motors, která mu umožňuje pohybovat se šikmo, aby se vyhnul překážkám a usnadnil si jízdu v určitých specifických podmínkách. Muskova zpráva končí příslibem dalších novinek v budoucnu. Zbývá jen čekat.