Co má Richard Hammond ve své tajné stodole? Budete koukat!

Přidat na Seznam.cz

Tajná stodola známého britského novináře Richarda Hammonda už není tak plná jako dřív. Musel prodat několik modelů, aby mohl zafinancovat potřebné vybavení pro svou restaurátorskou dílnu. Hammond přesto rád udělal prohlídku své stodoly, ukázal zbývající vozy a zároveň naznačil budoucí stavby a projekty, jak tvrdí server Motor1.

Stodola je poměrně velká, ale prostor zabírá jen hrstka vozů. Téměř vše je historické, přičemž motocykly jako Suzuki GSXR 1100 stojí vedle automobilových ikon, jako je Hammondův Ford Mustang z roku 1968, který popsal jako „opravdu báječné malé auto na provoz.“

Ve stodole stojí také Hammondův Jaguar XK150. Tento vůz zrenovoval a dokončil jej v barvě Dove Gray s červeným interiérem. Pod kapotou se nachází přestavěný řadový šestiválec, který Hammond spojil s moderní převodovkou. Další úpravy zahrnovaly modernizované brzdy a diferenciál s omezenou svorností. XK150 stojí jen pár metrů od nedokončeného Jaguaru XK120. Hammond s ním má plány, ale projekt byl pozastaven.

Starý pickup značky Peugeot stojí odkrytý a nedaleko zadní části stodoly. Nutně potřebuje péči, ale Hammond říká, že s ním má plány, ale nechtěl prozradit jaké. Ve stodole má také poslední auto, které řídil v pořadu Top Gear, MGB GT, a vedle něj stojí Buick Riviera, motocykl Harley-Davidson a další. Pro další vozy má však dostatek místa, dokonce i s nějakými odpadky a nekompletním Land Roverem nahromaděnými v rohu.

Některá místa jsou bohužel depresivně prázdná. Místo pro jeho Porsche 911 z roku 1969, které prodal, je stále neobsazené. Prodal také svůj Lotus Esprit 350 Sport a Bentley z roku 1959. Tyto finanční prostředky šly na nákup pece, přípravny a lakovny pro jeho začínající restaurátorskou firmu.

Stodola mu slouží jako záložní sklad pro auta, která nemůže mít doma, což musí být hrozný problém. Jeho sbírka je menší než dříve, ale nyní provozuje restaurátorskou dílnu s pořadem na Discovery+, a to vyžaduje čas a peníze.

Zdroj: motor1.com