Clarkson, May a Hammond jsou na Slovensku a míří i do Čech. Clarkson se projel v legendární Škodš 1100 OHC

Přidat na Seznam.cz

Známá trojice moderátorů Clarkson, May a Hammond přijela na Slovensko v rámci natáčení nového speciálu The Grand Tour. V současné době (tj. 27. června ráno) by měli být v Bratislavě a jsou známa nejméně dvě auta, kterými v současné době jezdí, napsal server Svet Apple.

Součástí příprav by měl být žlutý Chevrolet SSR a bílý japonský kabriolet Mitsuoka Le-Seyde. Už mají za sebou Žilinu a Piešťany a Jeremy si na letišti u lázeňského města vyzkoušel roadster 1100 OHC ze sbírky mladoboleslavské Škody.

Dokazuje to mimo jiné instagramový účet Jeremyho Clarksona, který sice své fotografie a krátká videa komentuje velmi lakonicky, každopádně o místě jeho výskytu („Polsko. Působivé.“ nebo „Slovensko“) v posledních dnech není pochyb.

Víkend jsme strávili (spolu se štábem) mimo jiné v Žilině, přesněji v restauraci Trezor. Natáčení na tomto místě se zúčastnili pouze Jeremy Clarkson a Richard Hammond. Jak je v případě bývalého Top Gearu nebo současného The Grand Tour zcela běžné, třetí osobu v party – Jamese Maye – představovala alespoň figurína v červené kombinéze. Dvojice však nezůstala dlouho sama.

Pokud vás zajímá, jak se mu Škoda líbila, stačí se znovu podívat na příslušný účet na sociálních sítích. K první fotografii Jeremy napsal: „Škoda: naprosto fantastická“ a k videu jen „And I fit“, tedy „A já sedím“. Jeho jízda v tuto chvíli pravděpodobně nepotřebuje delší komentář.

May se připojil ke zbytku týmu v Piešťanech, kde přenocovali v hotelu Thermia Palace, ale ještě předtím si Jeremy stihl vyzkoušet dvoudveřový československý roadster Škoda 1100 OHC o výkonu 92 koní a hmotnosti pouhých 550 kg z roku 1958, který je součástí sbírky mladoboleslavské značky. Je také zřejmé, že mnoho lidí bude o pohybech a programu Clarksona a spol. dobře informováno, nejde o vůz, který by Škoda půjčovala jen tak někomu do rukou.

Jak jsme již zmínili, James, Richard a Jeremy by se dnes měli nacházet v centru Bratislavy, ale je docela možné, že tato informace již není aktuální a mezitím se celá posádka přesunula na jiné místo.

Zdroj: svetapple.sk