Bentley Flying Spur Hybrid: Elektrifikace v luxusním segmentu pokračuje

Přidat na Seznam.cz

Bentley představuje model Flying Spur s hybridním pohonem V6. Elektrifikaci svých modelů se nevyhnou ani výrobci luxusních vozů. Všechny značky se snaží být co nejvíce klimaticky neutrální.

Nová pohonná jednotka luxusního sedanu je kombinací 2,9 litrového přeplňovaného benzinového motoru V6 a elektrické jednotky. Jedná se o stejnou pohonnou jednotku, která je nabízena v hybridním modelu Bentayga. Pro model Flying Spur však byla pohonná jednotka upravena na výkon 416 k a točivý moment 550 Nm. Elektromotor umístěný mezi převodovkou a spalovacím motorem má výkon 136 k a točivý moment 400 Nm. Kombinace těchto dvou pohonů by měla zaručit konečný výkon 544 k a 750 Nm (Bentayga 449 k a 700 Nm). To znamená, že hybrid je výkonově velmi blízko modelu Bentley Flying Spur se čtyřlitrovým motorem V8 biturbo (550 k a 770 Nm) – modelu, který byl nahrazen hybridním motorem V6. Elektromotor je napájen lithium-iontovou baterií o kapacitě 14,1 kWh, kterou lze plně nabít za dvě a půl hodiny. Hybridní Flying Spur zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,3 s (Flying Spur V8: 4,1 s) a dosáhne rychlosti 285 km/h (Flying Spur V8: 318 km/h).

Zvenčí se Flying Spur Hybrid odlišuje jen několika detaily, mezi něž patří emblém na předním blatníku, čtyři oválné koncovky výfuku a nabíjecí otvor na levém zadním blatníku. V interiéru byly personalizovány displeje hodin a tlačítko systému start-stop bylo nahrazeno přepínačem tří jízdních režimů – EV Drive, Hybrid a Hold. Limuzína Bentley může jezdit pouze na elektřinu, ale Britové zatím neupřesnili, jaký dojezd lze v elektrickém režimu ujet.

Objednávky modelu Flying Spur Hybrid budou zahájeny letos v létě. První dodávky zákazníkům jsou plánovány na konec roku 2021. Ceny nebyly oznámeny.