5 nejlepších způsobů použití WD40 v autě

Přidat na Seznam.cz

WD-40 je jedním z nejznámějších penetračních olejů, ale věděli jste, že je také supermazivem a čističem mnoha částí vozidla? Maniak-mechanik Scotty Kilmer na YouTube vysvětluje, jak se klasická receptura WD-40 vyvinula tak, aby zvládala všechny tři funkce najednou, napsal server Vehicle History.

Zámky dveří a spínače zapalování

Způsob použití WD-40 v autě číslo jedna jsou zámky dveří a spínače zapalování. Pokud potřebují trochu vyčistit, máte štěstí, protože WD40 je přímo naleští a odstraňuje nahromaděné zbytky. Zároveň zámky promaže a ochrání, takže budou i nadále správně fungovat.

Někteří mechanici se brání myšlence používat jej na zámky a spínače, protože si myslí, že zámky ucpává. Scotty Kilmer však tvrdí, že to není pravda. Ve skutečnosti je čistí a maže, aby byly trvale funkční a snadno se udržovaly. A hádejte co: v zimě zabraňuje zamrzání zámků!

Voda nemá šanci

Víte, odkud se vzal název WD-40? Podle společnosti WD-40 Company znamená WD doslova „vytěsňování vody“ a číslo 40 odkazuje na počet pokusů, které byly potřeba ke zdokonalení receptury. Poté, co se vývojovým chemikům konečně podařilo dosáhnout správného výsledku, funguje jako kouzlo již desítky let.

To nás přivádí k číslu 2 ve videu Scottyho Kilmera na YouTube: WD-40 rozptyluje vodu. Řekněme, že projedete obrovskou louží, elektronika se namočí a auto začne chybovat nebo se zasekne. Stačí postříkat elektronické díly trochou WD-40, který vytěsní vlhkost z kabeláže auta, a během chvilky budete v provozu.

Uvolnění zaseknutých kol

Když je čas přezout pneumatiky nebo vyměnit prasklé, často zjistíte, že se kola nechtějí pohnout. Pokud jsou zaseknutá a je obtížné je odstranit, pomůže vám WD-40. Dejte několik stříkanců na místo, kde jste odstranili matice, zašroubujte je a můžete vyrazit.

Aby se kola znovu nezasekávala, nastříkejte před opětovným sestavením trochu WD-40 na vnitřní stranu styčných ploch. Jak poznamenává #savagescotty, společnost WD-40 naštěstí nahradila stará plastová brčka kovovými kloubovými, která se ohnou do jakékoli polohy, kterou pro práci potřebujete.

Zaseknuté brzdové bubny

Při práci na brzdách je samozřejmě nutné sundat bubny. Kolikrát se vám ale stalo, že se tvrdohlavě zasekly a odmítaly se pohnout? Postříkejte je uprostřed přípravkem WD-40, abyste tento problém okamžitě odstranili.

Po namazání do nich stačí párkrát bouchnout kladivem nebo paličkou a budou klouzat jako po másle. Nezapomeňte vnitřní část brzd před jejich nasazením natřít WD-40 (později si poděkujete, až přijde čas na další práci s brzdami).

Rychlé vyleštění a úprava laku

Všichni chceme, aby se naše jízda leskla a klouzala. WD-40 se postará o váš dobrý vzhled tím, že odstraní oděrky, vyčistí pinstriping a odstraní dehet a bláto z jízdy po dálnici. Zároveň alespoň na krátkou dobu oživuje lak automobilu.

Nastříkejte WD-40 na zašlý lak auta, vyleštěte ho a sledujte, jak se skvrny a škrábance vyrovnávají. Protože odolává vodě, váš lak se v dešti skvěle leskne. Účinky se časem zmenšují, ale rozhodně to zlepší vzhled, pokud auto prodáváte nebo jedete na speciální akci.

Užitečná rada: WD-40 vám umožní snadno vyčistit zbytky samolepek na nárazníku, které přežily vaše momentální vášně. Abyste udrželi své auto v nejlepší kondici, přečtěte si něco o historii vozidla, provádějte preventivní údržbu a ukládejte si chytré tipy a triky.

Zdroj: vehiclehistory.com