Typy vstřiků

Přidat na Seznam.cz

Vstřikovače jsou nedílnou součástí motorů. U vznětového motoru funguje vstřikovač a vstřikovací tryska tak, že dokonale rozpráší palivo ve spalovacím prostoru. Vstřikovač se skládá z držáku a zmíněné vstřikovací lišty. U zážehového motoru je systém vstřikování řešen tak, že dochází k přímému vstřikování.

Co je vstřikování paliva

Jde o způsob přípravy směsi paliva společně se vzduchem u spalovacích motorů. Hlavním úkolem vstřikovačů je stlačení dávkovače paliva přes malý otvor – trysku vstřikovače, a to přímo do prostoru motoru. Před tryskou je palivo stlačeno na vyšší tlak, než jaký je tlak v prostoru pro vstřikování. Díky malému rozměru trysky se palivo během procesu vstřikování rozpráší na drobné částice, což umožní rychle vytvořit spalovací směs.

Výrobci vstřiků

Výrobců je celá řada. Každý z nich má své originální označení a svůj specifický formát. Jako každý díl má na svém povrchu i katalogové číslo pro snazší identifikaci vstřiku. Mezi přední výrobce vstřikovačů patří Bosch, Siemens, Denso nebo Delphi. Každý z výrobců má své vlastní označení i umístění štítku na dílu.

V případě nutné identifikace je zapotřebí se těchto čísel držet. Na základě shodnosti pak můžete díl vyměnit bez sebemenších pochybností. Jde o jakýsi EAN náhradního dílu.

Repasované vstřiky

Společnost FlexaMi Auto je přední prodejce a servis vstřiků pro všechny typy vozidel. V nabídce najdete i všechny přední výrobce vstřikovačů. Pokud vám vstřikovače doslouží, není nic snazšího, než je vyměnit. Vybrat si můžete buďto z nového dílu, nebo vsadíte na repasovaný díl.

U repasovaného dílu je rozhodující především cena oproti novému dílu. Náš tým je speciálně vyškolený pro nejrůznější opravy vstřikovačů. Opravy probíhají na špičkových strojích, takže můžeme garantovat kvalitu a spolehlivost.

Pro více informací běžte na naše internetové stránky – www.flexamiauto.cz, kde najdete i konkrétní díly pro konkrétní značky a typy automobilů. Repasovaný díl oproti novému nerozeznáte. Na životnost oprava také nemá vliv. Jediné, kde rozdíl rozeznáte, je v peněžence. Neváhejte a zajděte si k nám pro repasované vstřiky ještě dnes.