Návrat F1 do Las Vegas v sobotním nočním závodě v roce 2023

Přidat na Seznam.cz

Formule 1 se v roce 2023 vrátí do Las Vegas poté, co byly oznámeny plány na sobotní noční pouliční závod, který se bude konat v listopadu příštího roku a bude zahrnovat ikonický Las Vegas Strip, píše web Motorsport.

F1 již nějakou dobu jedná s promotéry o možném uspořádání Velké ceny Las Vegas, ale v úterý večer potvrdila, že závod bude od příštího roku skutečně zařazen do kalendáře.

Znamená to, že Spojené státy budou od příštího roku pořádat tři Grand Prix, protože Las Vegas se v kalendáři připojí k Velké ceně Miami a Velké ceně Spojených států v Austinu.

Pouliční okruh o délce 6,1 kilometru bude mít 14 zatáček a dlouhou rovinku, na níž budou jezdci během závodu, který bude mít 50 kol, dosahovat rychlosti přes 337 km/h.

Bude to poprvé od roku 1985, kdy F1 pořádá velkou cenu v sobotu, čímž se vymyká svému tradičnímu víkendovému formátu a zajišťuje si tak hlavní vysílací čas pro americké publikum.

„Je to neuvěřitelný okamžik pro formuli 1, který dokazuje obrovskou přitažlivost a růst našeho sportu díky třetímu závodu v USA,“ řekl generální ředitel a prezident F1 Stefano Domenicali.

„Las Vegas je destinace známá po celém světě pro své vzrušení, pohostinnost, vzrušení a samozřejmě slavný Strip. Neexistuje lepší místo pro závody Formule 1 než globální hlavní město světové zábavy a my se nemůžeme dočkat, až zde příští rok budeme,“ dodal Stefano Domenicalli.

F1 již dříve pořádala závody v Las Vegas v letech 1981 a 1982, kdy postavila dočasný okruh kolem parkoviště kasina Caesars Palace, což bylo místo, které bylo hojně kritizováno a málo navštěvováno fanoušky.

Šéf F1 Domenicali nedávno prohlásil, že je dostatečný zájem až o 30 závodů ročně, ale dohoda Concorde omezuje počet závodů na 24 v sezoně.

To znamená, že některým stávajícím závodům v kalendáři hrozí, že vypadnou, a v budoucnu se mohou vracet pouze na základě rotace, protože F1 vyvažuje počet trhů, na kterých závodí.

Zdroj: motorsport.com