Je carsharing opravdu tak drahý? Vozidla Taxi hravě strčí do kapsy

Přidat na Seznam.cz

Jedním z hitů posledních let je carsharing. Sdílená auta jsou v posledních měsících viditelná téměř v každé z pražských ulic, trend ale postupně proniká i do dalších měst. Vznikla celá řada společností, které se na podnikání kolem sdílených aut zaměřují. Řada řidičů se ale bojí vysokých cen. Server Portál Řidiče ale píše, že jde pouze o mýty.

V pražských ulicích má každý několik přepravních možností. Tou zcela nejlevnější je bezesporu veřejná doprava, lístek na ni totiž vyjde jen několik desítek korun. Dražší variantou jsou vozidla služeb Taxi, které jsou však o mnoho dražší.

Komfort a flexibilitu ale do velké míry mohou nabídnout carsharingová vozidla. Server Portál Řidiče spočítal, že ranní cesta z Barrandova na Letnou, vyjde autem zhruba na 17 minut. I jen se základním tarifem u Car4Way dáte za cestu Fabií, Scalou, Karoqem nebo klidně sedmimístným Volkswagenem Caddy 119 korun.

Cena za taxi jsou daleko vyšší a vyjde až na 420 korun. Důvody jsou jasné, neboť nástupní sazba vyjde na 60 korun, a pak je to 36 korun za každý další kilometr jízdy. Pokud byste se rozhodli vsadit na MHD, připravte si lístek, který za půlhodinovou jízdu vyjde na 30 korun.

Zdroj: Portál Řidiče