Ztratili jste klíč od auta? Víme, co dělat

Přidat na Seznam.cz

Ztráta klíče od auta je velký problém. Neexistuje však žádný takový problém, který by se nedal vyřešit. Kde vyrobit druhý klíč od auta? Měli byste se rozhodnout pro autorizovaný servis nebo profesionální firmu na výrobu klíčů?

Ztrátu klíče od auta lze řešit několika způsoby. Nejvíce oficiální cestou je návštěva autorizovaného servisního střediska. Pak si můžeme být jisti, že objednaný výrobek bude odpovídat originálu. Toto řešení má však své nevýhody. Problémem při objednávání klíče v autorizovaném servise je především čekací doba, která se může pohybovat od několika dnů až po několik týdnů.

Další nepříjemností je nutnost vyřizovat formality. Konkrétně se jedná o předložení dokladu o koupi vozu nebo dokladu potvrzujícího právo na jeho užívání. Kromě toho budou náklady na samotnou službu výrazně vyšší. Můžou činit i několik tisíc korun.

Dalším řešením je obrátit se na firmu, která se specializuje na výrobu a kopírování klíčů. Je to jistě levnější řešení, ale musíte mít náhradní klíč. Horší je, když má vůz imobilizér. Pak je nutné jít do takové provozovny, ve kterém mají možnost přečíst kód z čipu umístěného v klíči a dát ho na nový.

Imobilizér lze samozřejmě také deaktivovat. Tím se však výrazně snižuje úroveň ochrany vozidla proti krádeži. Takové jednání bude mít také své důsledky. Jedná se o situaci, kdy majitel požádá o odškodnění po krádeži vozidla.

Zdroj: www.geico.com, redakce