Značka Smart se vrací. Zaměří se na elektromobily

Přidat na Seznam.cz

Smart ukázal několik prototypů kompaktního crossoveru, který plánuje uvést na trh v roce 2022, informuje web Motor Authority.

Crossover ponese název #1. Ano, doplněný o symbol hashtagu a půjde o produkční verzi konceptu Concept #1, který byl loni spatřen na zahajovacím autosalonu v Mnichově.

Jak název napovídá, #1 je prvním z nové generace vozů Smart, které Mercedes-Benz vyvinul ve spolupráci se společností Geely. Ti v roce 2019 založili v poměru 50:50 společný podnik Smart Automobile, který sídlí v Číně a má za úkol dohlížet na vývoj a výrobu budoucích Smartů.

Základem vozu je modulární platforma SEA společnosti Geely pro elektromobily, která přináší podporu rychlého nabíjení a aktualizací přes internet. Žádné specifikace nebyly zveřejněny, ale bylo uvedeno, že vozidlo má na crossover působivý koeficient odporu 0,29 Cd. K jeho dosažení napomáhají designové detaily, jako jsou skryté kliky dveří a aktivní mřížky chladiče.

Součástí vývojového procesu bylo testování prototypů při mrazivých teplotách. K dispozici je systém, který zajišťuje, aby baterie vždy fungovala při ideální teplotě, a budoucí majitelé budou moci tento systém využít k předehřátí baterie před odjezdem prostřednictvím aplikace.

Zdroj: motorauthority.com