Zlom a pro některé smutná zpráva! Hyundai ukončuje vývoj spalovacích motorů

Přidat na Seznam.cz

Korejská značka Hyundai ukončuje další vývoj spalovacích motorů. 12 000 lidí, kteří dříve pracovali na nových jednotkách, bude nyní pracovat na elektrických motorech.

Zdá se, že automobilový průmysl přejde na elektrický pohon dříve, než se očekávalo. Stále více společností plánuje ukončit výrobu automobilů se spalovacími motory a bude nabízet pouze modely poháněné elektřinou. Jedním z nich je Hyundai, který právě ukončil vývoj spalovacích motorů.

Informoval o tom deník Korea Economic Daily, který odtajnil e-mail zaslaný vedoucím oddělení výzkumu a vývoje zaměstnancům. Informuje v něm o dokončení vývoje nového spalovacího motoru. Deník rovněž tvrdí, že 12 000 lidí, kteří se dosud podíleli na vývoji spalovacích jednotek, bude převedeno do oddělení elektromobilů. Tam se budou podílet na návrhu nových elektrických pohonů.

To je důležitá informace, protože to znamená, že v příštích několika letech budou vozy Hyundai používat již vyvinuté jednotky a žádné nové motory se neobjeví. Pro výrobce by to mohl být velmi obtížný krok, protože stále existuje mnoho zákazníků, kteří nejsou přesvědčeni o přechodu na elektromobily.

A pokud značka nebude nabízet nové spalovací jednotky, může to výrazně snížit popularitu jejích vozů. Někteří lidé nebudou chtít vozidlo vybavené stejným motorem jako předchozí modely, a proto přejdou ke konkurenci.

Zdroj: kedglobal.com