Grafik předělal žigulíka na vůz, který měli krotitelé duchů. To je vůz Ecto-4

Přidat na Seznam.cz

Je asi spravedlivé říci, že Lada je pro některé automobilové nadšence tak trochu vtipnou společností. Jejich vozy slouží něco jako memento a jsou zjevně produktem Sovětského svazu. Navzdory všem těmto vtipům však Lada stále pokračuje ve výrobě vozů, jako je například Niva. A kdo by řekl, že Lada nemůže být cool, když máte výtvory, jako je tento.

Lada 2104 se dočkala digitální předělávky do verze Krotitelů duchů, informuje server Hot Cars. Grafik jménem Michail Saško vytvořil tento senzační model Lada 2104, který se stal jedním z největších klasických amerických aut – Ghostbusters Ecto-1 (s filmu Krotitelé duchů). Lada 2104 je známá také pod názvy Riva a Nova a ve své podobě 2104 ji společnost vyráběla od roku 1984 a pozoruhodně až do roku 2012.

Ecto-1 byl mezitím vůz, který Krotitelé duchů používali k cestování po New Yorku, když se vydali likvidovat duchy a další podobné entity. Ecto-1 byl ve skutečnosti profesionální vůz Cadillacu z roku 1959. Toto ztvárnění vozu Lada představuje interpretaci ikonického auta, kterou měl vůz 2104, s bílým celoplošným a červeným pruhem u zadní části a velkým logem Krotitelů duchů na boku.

Detaily Ecto-4

Na této Ladě je spousta detailů z modelu Ecto-1. Na střešním nosiči je přítomna spousta vybavení, jako jsou mionové čističe, rádiový GPS lokátor a vysoce intenzivní mikropěnovky. To vše je umístěno na střeše vozu Lada, přičemž na boku je umístěn žebřík, po kterém se může krotitel duchů k tomuto vybavení dostat. Tím však hlavní podobnost s Krotitelem duchů končí, ostatní detaily spíše dotvářejí vzhled vozu a zároveň se snaží být co nejpodobnější Krotiteli duchů, jak jen to u Lady 2104 jde.

Dá se říci, že se z této Lady stalo tak trochu širokoúhlé monstrum. Vůz má nyní docela extravagantní lemy blatníků a na kapotě vozu se nachází poměrně velká boule, která pravděpodobně skrývá, že Ladu pohání nová pohonná jednotka. Kola se zjevně liší od standardních, a přestože jsou moderní, jejich cílem je obnovit vzhled bílých stěn Cadillacu z roku 1959, který používali Krotitelé duchů. Pneumatiky jsou Goodyear Eagle a větší blatníky na zádi s červeným pruhem mají za cíl vytvořit červené ploutve, které byly vidět na Cadillacu.

Zdroj: hotcars.com